U řeky se válejí těla bez hlav. V ulicích hlídkují malé děti se samopaly. Vítejte v Islámském státě

09.12.2015 17:47

Teroristé tvrdí, že se muslimům pod jejich nadvládou žije jako v ráji. Muž, jenž prchl z hlavního města fanatiků Rakka, ale předkládá zcela jiný obraz. Hovoří o městě hrůzy, kde se lidé bojí udavačů, o městě bez elektřiny, která funguje maximálně 12 hodin denně, nálety na islamisty jsou neefektivní a v ulicích hlídkují desetileté děti se samopaly v rukou.

U řeky se válejí těla bez hlav. V ulicích hlídkují malé děti se samopaly. Vítejte v Islámském státě
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

S odvoláním na zahraniční zdroje uveřejnil server První zprávy informace o tom, jak se skutečně žije pod nadvládou Islámského státu. Syřan Sulejman, kterému se podařilo uniknout z islamistického pekla, CNN prozradil, že se lidé přidávají k teroristům i z hladu. Kdo se nepodřídí, nedostává jídlo, nemá elektřinu, nemá nic. I ti, kteří se radikálům podvolí, rozhodně nemají na růžích ustláno. Lidé stojí dlouhé fronty na trochu jídla a ohlížejí se přitom přes rameno, protože se bojí udavačů, ale i desetiletých dětí se samopaly v rukou.

„Rakka, kdysi svobodné a prosperující město, se proměnila v noční můru s bezhlavými mrtvolami na ulicích,“ uvedla reportáž CNN. „Občané žijí ve strachu z udavačů a město hlídají desetileté děti se samopaly, které byly vyškoleny v kempech Daeše,“ doplnil Sulejman. Na území ovládaném teroristy sice fungují školy, kam dochází děti od 5 do 11 let. Tráví spolu čas v jedné třídě, ale v některých dnech tam vůbec nepřijde učitel.

Kvůli bombám dopadajícím na Islámský stát ze vzduchu zdražil na území teroristů benzín a elektřina funguje maximálně dvanáct hodin denně. Teroristy samotné ale útoky nijak zvlášť neohrožují, protože zavedli systém včasného varování před nálety a jsou schopni se včas skrýt.

Ve městě prý také funguje asi deset internetových kaváren, jsou však pod přísným dohledem islamistů i jejich špionů. Teroristé se velmi obávají možnosti, že by někdo z ovládaných obyvatel oblasti mohl vejít ve styk s nepřítelem. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…