Uprchlíci prý ubližují druhým uprchlíkům

22.02.2016 13:47

Podle charitativní organizace Open Doors čelí íránští křesťanští uprchlíci v Evropě stejné perzekuci, před kterou se rozhodli utéct z vlasti. Diskriminují je totiž jiné skupinky v islám věřících migrantů, uvádí server Express.co.uk.

Uprchlíci prý ubližují druhým uprchlíkům
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve vnitřní Paříži žije přes dva miliony lidí. Jde o multikulturní společnost

Charitativní organizace Open Doors tvrdí, že křesťanští uprchlíci, kteří dojdou do Evropy, jsou v závěru vystaveni stejné diskriminaci a nenávisti, před kterou prchli z vlastní země. Na severu Francie se údajně odehrálo několik případů násilí vůči íránským křesťanům ze strany íránských muslimů. Jeden křesťan byl údajně i zavražděn.

„Mnozí křesťané mezi uprchlíky utíkají před perzekucí a diskriminací,“ uvedl ředitel francouzské pobočky Open Doors Michel Varton.

„Už tak jsou traumatizovaní svými děsivými zkušenostmi z Blízkého východu. Představte si jejich zoufalství, když jim dojde, že i když konečně dorazí do Francie, trpí stejnou diskriminaci a nenávist od svých spolumigrantů,“ vysvětlil.

„Místní kostely ukázaly odhodlání pomoci křesťanským uprchlíkům a těm, kteří se doopravdy zajímají o křesťanskou víru. Úřady jim musí povolit mít jednoduché stavby, kde by se mohli setkávat a v bezpečí uctívat Boha,“ podotkl Varton a dodal: „Je zcela nepřijatelné, že někdo může ve Francii přijít o život kvůli své víře.“

Celý text zde

Zprávy o perzekuci křesťanů přišly v době, kdy britský premiér David Cameron čelí stále většímu tlaku, aby odsoudil činy Islámského státu jako genocidu na křesťanech. Mezi ty patří i křižování těch, kteří odmítli přestoupit na islám.

„Lidé prchající před genocidou a perzekucí si mysleli, že jsou v Evropě konečně v bezpečí. A teď zjistili, že všechny jejich problémy je následovaly až sem,“ řekl Lord Alton z Liverpoolu.

„Perzekuce křesťanů Islámským státem je genocida,“ dodal a uvedl, že předloží návrh novely zákona, jehož cílem má být rozšíření pravomocí soudu v tématu uprchlíků a jejich perzekuce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…