Urban z ČSSD: Říkat, že to je sviňárna? To je sviňárna

21.10.2014 13:25

Sociálnědemokratického poslance Milana Urbana rozhořčily výroky pravicového sociologa Petra Hampla, který kritizoval politiku daňových pobídek pro zahraniční investory. V rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz se proto rozhodl s tvrzeními Petra Hampla polemizovat.

Urban z ČSSD: Říkat, že to je sviňárna? To je sviňárna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Urban

Nejprve si vzal na paškál Hamplovu kritiku toho, že zahraniční firmy podnikající v České republice vyvážejí zisky do ciziny. „Podle korektních údajů odešlo vloni ze země 300 miliard korun formou zisku vyplaceného investorům z ciziny,“ přiznává Urban.

Zpochybňovat právo investora nakládat se ziskem je nebezpečné

Považuje ale za absurdní, že se pravicový sociolog podivuje nad tím, že si vlastníci vezmou zisk a naloží s ním podle svého uvážení. A poukazuje na slova ekonoma Ondřeje Schneidera, který v reakci na Hamplova slova uvedl, že z ČR žádné peníze „neunikly", ale jsou investorů a ti si s nimi mohou udělat, co chtějí. „Zpochybňovat právo investora nakládat se ziskem je velmi nebezpečné,“ varuje Urban s tím, že každá rozumná vláda se investorům snaží vytvořit takové podmínky, které jsou výhodné pro reinvestování zisků.

Když platily pobídky pro zahraniční investory, rostly u nás platy

Urban reaguje i na to, že Hampl označil pobídky investorům za „sviňárny“, z nichž viní premiéry ČSSD Miloše Zemana, Vladimíra Špidlu, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka.

Urban v této souvislosti argumentuje tím, že v letech 2000 až 2008, kdy platily investiční pobídky pro zahraniční investory, zažívala naše země hospodářský růst a současně i růst platů. Kdo podle Urbana toto období srovná s obdobím pozdějším, „musí objektivně uznat, že ten systém fungoval a přinesl prosperitu". „Nazývat to sviňárnou je sviňárna," dodal sociálnědemokratický poslanec Milan Urban.

Celý článek najdete zde

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…