Urban z ČSSD: Říkat, že to je sviňárna? To je sviňárna

21.10.2014 13:25

Sociálnědemokratického poslance Milana Urbana rozhořčily výroky pravicového sociologa Petra Hampla, který kritizoval politiku daňových pobídek pro zahraniční investory. V rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz se proto rozhodl s tvrzeními Petra Hampla polemizovat.

Urban z ČSSD: Říkat, že to je sviňárna? To je sviňárna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Urban

Nejprve si vzal na paškál Hamplovu kritiku toho, že zahraniční firmy podnikající v České republice vyvážejí zisky do ciziny. „Podle korektních údajů odešlo vloni ze země 300 miliard korun formou zisku vyplaceného investorům z ciziny,“ přiznává Urban.

Zpochybňovat právo investora nakládat se ziskem je nebezpečné

Považuje ale za absurdní, že se pravicový sociolog podivuje nad tím, že si vlastníci vezmou zisk a naloží s ním podle svého uvážení. A poukazuje na slova ekonoma Ondřeje Schneidera, který v reakci na Hamplova slova uvedl, že z ČR žádné peníze „neunikly", ale jsou investorů a ti si s nimi mohou udělat, co chtějí. „Zpochybňovat právo investora nakládat se ziskem je velmi nebezpečné,“ varuje Urban s tím, že každá rozumná vláda se investorům snaží vytvořit takové podmínky, které jsou výhodné pro reinvestování zisků.

Když platily pobídky pro zahraniční investory, rostly u nás platy

Urban reaguje i na to, že Hampl označil pobídky investorům za „sviňárny“, z nichž viní premiéry ČSSD Miloše Zemana, Vladimíra Špidlu, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka.

Urban v této souvislosti argumentuje tím, že v letech 2000 až 2008, kdy platily investiční pobídky pro zahraniční investory, zažívala naše země hospodářský růst a současně i růst platů. Kdo podle Urbana toto období srovná s obdobím pozdějším, „musí objektivně uznat, že ten systém fungoval a přinesl prosperitu". „Nazývat to sviňárnou je sviňárna," dodal sociálnědemokratický poslanec Milan Urban.

Celý článek najdete zde

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

16:25 Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

Hudebník, pedagog, manažer a konzultant Vadim Petrov byl hostem Alex Mynářové v pořadu Podtrženo, se…