Útoky v Bruselu: Vyčkejme na příchod Spasitele, vyzval kardinál Duka. A papež...

23. 3. 2016 9:54

Ke včerejším teroristickým útokům v Bruselu se po hlavě katolické církve dnes vyjádřil také kardinál Dominik Duka.

Útoky v Bruselu: Vyčkejme na příchod Spasitele, vyzval kardinál Duka. A papež...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

„V modlitbách myslím na oběti teroru a fanatismu v Bruselu. Označme se Kristovým křížem a vyčkejme v pokoji na velikonoční příchod našeho Spasitele, živého Boha, který nejenom odpouští, ale i chrání,“ prohlásil Duka.

Celé vyjádření Dominika Duky je ZDE

Již včera se k útokům v belgické metropoli vyjádřil papež František. Prostřednictvím vatikánského státního sekretáře Pietra Parolina vyjádřil hlubokou soustrast postiženým rodinám. „Svatý otec znovu odsuzuje slepé násilí, které způsobuje tolik utrpení, a prosí Boha za dar míru,“ uvedl.

Při včerejších útocích na bruselském letišti a v tamním metru zahynulo více než 30 lidí, další desítky jich byly zraněny. Podle posledních zpráv dva sebevražední atentátníci, kteří podnikli úterní útok na bruselském letišti, byli bratři Khalid a Brahim El Bakraouiovi z belgické metropole. Policie je podle nejmenovaného zdroje belgické televize RTBF znala kvůli jejich kriminální minulosti, ale až dosud nebyli spojováni s terorismem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...

6:24 Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...

V závěru roku lidé často bilancují a rozmýšlejí, co nás čeká v roce příštím. Někdejší diplomat v Rus…