V Německu jdou do aukce Hitlerovy obrazy včetně Prahy v mlze
10.06.2015 6:07
Německá aukční síň Weidler se chystá vydražit 14 akvarelů někdejšího nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Součástí prodeje je také obraz s názvem Prag im Nebel (Praha v mlze), uvedl norimberský aukční dům ve svém katalogu. Aukce se uskuteční v termínu od 18. do 20. června.
Dominantou Prahy v mlze jsou věže Týnského chrámu, které stejně jako další významné pražské stavby halí žlutomléčný opar. K obrazu náleží také těžítko z říšského kancléřství a vůdcova pamětní kniha. Tento balíček je oceněn přinejmenším na 20.000 eur (548.000 korun).
Cena ostatních obrazů, které Hitler namaloval v letech 1904 až 1922, je stanovena od tisíce do 45.000 eur (zhruba 1,2 milionu korun). Nejdražší položkou je obraz bavorského zámku Neuschwanstein, který pro sebe ve druhé polovině 19. století nechal postavit král Ludvík II. Bavorský.
Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.