VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo

07.08.2014 16:45

V ulicích Kyjeva se opět bojuje. Radnice vedená Vitalijem Kličkem, jednou z tváří únorové revoluce, nařídila rozebrat barikády na Majdanu. To se ale lidem, kteří stále na Majdanu přebývají, nelíbí, a tak zaútočili.

VIDEO Bez keců a lhaní: Takto to dnes vypadá na kyjevském Majdanu, kde je opět veselo
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí Nezávislosti jako na dlani

Barikády v centru Kyjeva vyrostly už na konci loňského roku, po převratu a útěku Viktora Janukovyče ze země ale podle mnohých obyvatel ztratily smysl. Majdan se nyní stal turistickou atrakcí a podle některých kritiků i místem, kde se běžně prodávají drogy.

Kyjevská radnice v čele s Vitalijem Kličkem se tak rozhodla barikády zlikvidovat. Příkaz byl podepsán již v květnu, k samotné akci mělo dojít až nyní, nejpozději do 24. srpna, kdy má Majdanem projít velká vojenská přehlídka.

Lidem, kteří na Majdanu stále přebývají, se však tento záměr nelíbil, a tak na policisty zaútočili zápalnými lahvemi. Centrum tak zahalil dým z hořících pneumatik a provizorních stanů, což přerušilo dopravu. Podle agentury Unian bylo několik policistů zraněno dlažebními kostkami.

Starosta Kličko vyzval šéfa kyjevského policejního sboru Oleksandra Tereščuka, aby zjednal pořádek. „Většina Kyjevanů požaduje bezpečnost a pořádek. To, co se na Majdanu v poslední době dělo, je zločin. Loupežná přepadení, střelba, krádeže. Je to naprostá diskreditace ideálů Majdanu, za něž se postavili všichni Ukrajinci," uvedl Kličko.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…