Vláda vedle zákonů bude jednat i o možné výstavbě skladu Amazon

12. 5. 2014 6:08

Vláda vedle několika návrhů zákonů projedná na pondělním zasedání i situaci kolem možné výstavby skladu pro americký internetový obchod Amazon v Brně. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) věří, že je stále šance pro Moravu tuto investici získat.

Vláda vedle zákonů bude jednat i o možné výstavbě skladu Amazon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Večerní jednání vlády

Není jisté, zda vláda projedná střednědobé výdajové rámce státního rozpočtu, ty už dvakrát odložila. Na parametrech rozpočtu se musí nejdříve podle premiéra domluvit koalice. Zároveň ale není jisté, zda se kvůli rozpočtu sejde v pondělí po jednání vlády koaliční rada. Ministr financí Andrej Babiš je v Berlíně, kde bude jednat se svým německým protějškem.

Vláda by dále měla projednat novelu zákona o správních poplatcích za poskytnutí údajů z evidence dopravních nehod. Informace by měly stát 100 korun. Dalším bodem programu je návrh novely zákona o drahách. Podle něj rozhodnutí Drážního úřadu coby regulačního subjektu zřejmě bude moci být přezkoumáno pouze soudem, zatímco dosud se přezkoumávalo odvoláním k vyšší instanci, tedy k Ministerstvu dopravy.

Ministři by měli jednat i o sankcích za neoprávněně získané bezplatné emisní povolenky i povinnost je vracet. To má zavést novela zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Pokuta bude pro provozovatele mnohonásobně vyšší než cena povolenky.

Na programu vlády je rovněž návrh novely zákona o auditorech, která zpřesňuje kompetence Rady pro veřejný dohled nad auditem a Komory auditorů. Norma reaguje na požadavky EU. Zákon vláda schválila loni 15. května. V souvislosti s loňským rozpuštěním Poslanecké sněmovny je nutné zákon projednat znovu.

Kabinet by měl rovněž pojednat návrh koncepčního řešení regulace cen ve vodárenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš

21:42 Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš

Prezident Miloš Zeman v tomto týdnu jmenoval vládu Andreje Babiše, co přesně od ní očekává? Jaký pos…