Západní novinář ostře kritizuje papeže Františka. Prý kašle na Evropu

26.05.2016 12:28

Italský publicista Giulio Meotti tvrdí, že papež František žije v zajetí ideologie multikulturalismu a v podstatě přepouští islámu zásadní roli v Evropě. Budoucnost křesťanství prý papež místo toho vidí v zemích třetího světa.

Západní novinář ostře kritizuje papeže Františka. Prý kašle na Evropu
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

„Když se podíváte na seznam zemí, které papež František navštívil v posledních měsících, je zcela zřejmé, že Evropa pro něj není nijak zvlášť důležitá,“ píše Meotti a zmiňuje např. Brazílii, Jižní Koreu, Turecko, Srí Lanku, Kubu, Keňu či Filipíny. „Ve srovnání se svými předchůdci Benediktem XVI. a Janem Pavlem II. evropský kontinent skutečně ignoruje, jako kdyby jej již považoval za ztracený. Bývalý argentinský kardinál vykonal velkolepé návštěvy ostrovů Lampedusa a Lesbos, kde se zdržují uprchlíci, ale nikdy se nevypravil do srdce starého kontinentu.“

„Ještě závažnější je však jeho vystoupení u příležitosti udělení Ceny Karla Velikého, kde požádal přítomné přední evropské politiky ke větší štědrosti vůči uprchlíkům. V neposlední řadě však řekl, že identita Evropy byla vždy multikulturní,“ uvádí Meotti s konstatováním, že tato myšlenka je přinejmenším sporná a o multikulturalismu se nezmiňovali ani dva hlavní zakladatelé společné Evropy Schuman a Adenauer. „Multikulturalismus byl definován až v 70. letech. Oč tedy papež svým prohlášením usiluje?“ podivuje se Meotti.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Podle Meottiho znamená multikulturalismus „začátek konce“ a představuje v praxi „mešitu stojící na troskách kostela“. „V současné Evropě se jeví křesťanství jako irelevantní záležitost. Požadovat multikulturní Evropu a ustoupení z křesťanských pozic je přitom extrémně riskantní. Podle aktuálních zpráv je již Německo z demografického hlediska multináboženskou zemí. To samé platí pro Velkou Británii, která již není mnohými vnímána jako křesťanská země. Také ve Francii se islám stává dominantním náboženstvím.“

Papež František se podle Meottiho ani nesnaží obnovit vliv křesťanství v Evropě. Místo toho prý věří, že budoucnost křesťanství je na Filipínách, v Brazílii a Africe. „Pravděpodobně z toho samého důvodu se příliš nezabývá strašlivým osudem křesťanských komunit na Blízkém východě. Všímá si toho i významný expert na Vatikán Sandro Magister, který nedávno napsal, že si papež František nevšímá hnutím Boko Haram unesených školaček v Nigérii a ani nereagoval na úpěnlivé dopisy Pákistánky Asie Bibi. Ta je již pět let v cele smrti, protože je nevěřící.“

„Jeho předchůdce Benedikt XVI. přitom před deseti lety se jako první papež odvážil tvrdit, že existuje spojitost mezi násilím a islámem. Samotný František přitom nikdy nejmenuje ty, kteří jsou zodpovědní za násilí vůči křesťanům. Nikdy nezmíní slovo islám. Nedávno dokonce uznal stát Palestinu, aniž by již existoval. Papež nikdy nehovoří o evropských národech, ale o evropském lidu. Omývá nohy migrantům a na druhé straně ignoruje fakt, že jejich masivní příchod kousek po kousku mění Evropu na Islámský stát. Skutečně už ani papež nevěří, že může být Evropa křesťanská?“ uzavírá Meotti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…