Způsob německé politiky v EU je nehorázný, hřímal Foldyna

01.10.2015 11:11

Na slova předsedy ODS Petra Fialy na 30. schůzi Poslanecké sněmovny zareagoval sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna. Schůze se dnes věnuje nelegální migraci.

Způsob německé politiky v EU je nehorázný, hřímal Foldyna
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Jaroslav Foldyna

Projev předsedy občanských demokratů byl podle Foldyny sice krásný, ale dlouhý – a dle něj se v něm i lhalo. Dle něj občanští demokraté straší veřejnost imigranty.

„Když se podíváte na titulky dnešních novin, říkají: Česká vláda má nejhorší vztahy s Německem. Merkelová nebere Sobotkovi telefon. Chovanec přirovnal jednání v Evropském parlamentu k Mnichovu... Tak jaká vláda neplní tu svoji roli? Takže novináři vidí to, jak česká vláda kope za národní zájmy,“ zkonstatoval.

Za čtvrt roku Českou republiku požádalo o azyl podle Foldyny 168 lidí. „Nikdo sem už nechce. Zaplať pánbůh za našeho prezidenta, který ty věci pojmenovává bez jakéhokoli pokrytectví. Zaplať pánbůh za ministra Chovance, který ty věci pojmenoval v Evropské radě nebo v evropských orgánech tak, jak je pojmenoval. Zaplať pánbůh, že nám Merkelová teď nebere telefon, protože za chvíli nám nebude mít kdo brát ten telefon, protože ten způsob německé politiky v Evropské unii – já s vámi naprosto souhlasím – je nehorázný,“ uzavřel s tím, že pro toto jsme do Evropské unie nešli.

Na něj následně reagoval poslanec ODS Pavel Blažek. „Vláda počítala s tím, jak to v Bruselu dopadne. Počítala s tím delší dobu a hrála tu zbabělou hru na to, že si to nechá nařídit, aby to nemusela rozhodovat sama. A já vás upozorňuji, kolegové z ČSSD, že vy jste dosáhli strašného efektu. Ukázali jste slabost vlastní vlády, která se bojí rozhodnout. A za druhé, ten Brusel, který vy tady hájíte dvacet let, jste totálně zdiskreditovali před očima našich občanů,“ uvedl Blažek s tím, že výsledek toho, co vláda předvedla, je naprosto dehonestující jak vůči vládě, tak vůči EU. „A nezaslouží si to možná podle mě ani česká vláda, ani ten tolikrát zatracovaný Brusel,“ uzavřel.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…