Ransdorf (KSČM): Česká společnost připomíná Titanic

05.08.2012 21:44

Setkávám se s přirovnáním české společnosti k Titaniku. Velmi zjednodušeně lze tento názor přijmout.

Ransdorf (KSČM): Česká společnost připomíná Titanic
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Je bez diskusí, že v podpalubí narůstala nespokojenost, ale na palubě se tančilo a pilo šampaňské. Ti, co to tzv. řídili, očividně nevěděli, co dělali. Jejich velení bylo špatné, nekvalifikované, vydávali příkazy, které především lidem v podpalubí škodily. Tragicky. Ti lidé v podpalubí, ale i někteří z těch na palubě, byli naštvaní.

Paralela se skutečně reálně nabízí. Ti tzv. politici, kteří se neustále pletou do věcí odborných, neřeší věci, které by měli, neřeší v podstatě nic. Prostě jen zaclání, obtěžují. Vláda nevládne, ve všem jsou zapleteny smečky tzv. lobbistů, poradců, »ekonomických expertů« a různých vychytralců, kteří hledají tzv. díry v zákonech, tunelářů, jejichž již samotná existence je výsměchem celému odbornému světu apod. To vše je potom placeno penězi, které občané musí odevzdat stejným expertům, kteří zaplatí nesmyslné hrátky na vojáky nebo kolosální kulturní díla vyvolených, které se líbí a slouží bůhvíkomu.
 
Proti tomu Titaniku máme jako občané jednu výhodu. Nikoho zatím nenapadlo zamknout mříže na schodištích, které vedou od nás, z podpalubí nahoru, na vzduch a světlo, na palubu. Tam je pro nás přijatelná šance přežít. Jaké štěstí najednou, to si ani nezasloužíme. Od posledních parlamentních voleb uplynula řada měsíců, občané jsou však s politickou situací stejně nespokojení jako před nimi, řekl bych, že více. Ač se po nástupu Nečasovy vlády spokojenost občanů s politikou zvýšila, již delší dobu rapidně klesá. Určitě i díky kauzám jejích členů.
 
Mafiánské praktiky komentovat neumím. Zřejmé je, že se stále více jedná o to, kdo koho kdy »odstřelí«, zatím jen politicky. Všichni na všechny sbírají kompromitující materiály, které skladují, aby je vytáhli ve správnou chvíli. Politici se obklopují podivnými experty, místopředseda vlády vystoupí na novináře s nějakou údajnou nahrávkou, kterou vzápětí popře, a připadá mu to normální. Na ministerstvech se vyhazují odborníci, aby se nahradili kamarádíčky, kteří problematice většinou vůbec nerozumí. A přihrají se jim obrovské smluvní platy.
 
Podle mého názoru jsme svědky postupného rozpadu systému v přímém přenosu. Zvlášť se bojím toho, jak se bude hledat alternativa nápravy, jaká bude budoucnost z tohoto pohledu. Ještě nedávno by bylo řešení, kdyby tehdy nová vláda okamžitě a trvale přerušila veškeré penězotoky do partají i mimo ně. To u nás, jak se ukazuje, není možné. Pokud se o to někdo pokusí, zůstane sám a zbytek mafiánů ho dostane.
 
Obecně začala panovat naprostá nedůvěra v politiku a v to, že je stát vůbec něco schopný řešit. Nespokojenost mezi »nerozhodnutými voliči« je dobrým barometrem celkového rozčarování ve společnosti.

Václav Ransdorf, kandidát KSČM do Senátu ve volebním obvodu Zlín

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SOCDEM: Digitální švarcsystém křiví pracovní trh, změnu musíme provést sami

20:03 SOCDEM: Digitální švarcsystém křiví pracovní trh, změnu musíme provést sami

Mohou se lidé, pracující pro online platformy, domáhat svých práv? Tuto otázku si kladou nejenom kur…