Vláda schválila změny v kolektivním investování požadované EU

16.02.2011 16:08

Informování investorů o rizicích, nákladech a očekávaných výsledcích při investování do standardních fondů by se mělo v budoucnu zlepšit. Předpokládá to novela zákona o kolektivním investování, kterou schválila vláda.

Vláda schválila změny v kolektivním investování požadované EU

Novela upravuje kvůli požadavkům EU například strukturu a obsah sdělení klíčových informací investorům. Nově by měli dostávat informace v každém členském státě ve stejném formátu a se stejným obsahem. 
    

Nová právní úprava podle ministerstva financí rovněž v souvislosti s evropským právem upravuje právní rámec pro přeshraniční splynutí a sloučení standardních fondů, přeshraniční obhospodařování standardních fondů a zakotvuje strukturu řídícího standardního fondu a podřízených standardních fondů.
    

Kvůli zavedení požadavků EU na informování investorů se změní také zákon o podnikání na kapitálovém trhu, který upravuje veřejnou nabídku a prospekt cenných papírů.

Vláda schválila návrh dohod s daňovými ráji Guernsey a Man 
    

Kabinet také souhlasil s návrhem dohod o výměně informací s daňovými ráji na ostrovech Guernsey a Man. Česká republika tak bude mít možnost prověřovat, zda české firmy řádně daní příjmy a majetek v daňových rájích.

Na základě těchto smluv ČR bude moci získat informace potřebné pro správu daní, tedy zejména dostane možnost prověřit, zda příjem nebo majetek Čechů nebo tuzemských firem byl řádně zdaněn.

Obě dohody budou muset projít standardním legislativním procesem. Smlouvy vycházející z nových standardů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pro výměnu informací a jsou výsledkem tlaku mezinárodního společenství na daňové ráje.

Jedná se o první dvě takové dohody s daňovými ráji, které ČR vyjednala. Podle dřívějších informací ministerstva financí jsou rozjednány další tři dohody. 

Čtěte také:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Věřit Rakušanovi Vrbětice? Politiky ani policie nepřesvědčila

20:00 Věřit Rakušanovi Vrbětice? Politiky ani policie nepřesvědčila

Konec vyšetřování vrbětického výbuchu, ke kterému došlo před deseti lety. Stojí za tím Rusko, ale ni…