Praha: Oprava hájovny završila revitalizaci lesoparku Cibulka

11.08.2017 12:20

Nákladem 1,4 milionu korun byla v létě letošního roku dokončena oprava objektu bývalé hájovny v lesoparku Cibulka. Dříve byl tento objekt v havarijním stavu, kdy se na něm v minulosti podepsaly nevhodné zásahy, například zpevnění bezprostředního okolí stavby betonem. Veškeré práce byly hrazeny z rozpočtu hlavního města Prahy, vlastní rekonstrukci zajišťoval odbor ochrany prostředí MHMP.

Praha: Oprava hájovny završila revitalizaci lesoparku Cibulka
Foto: praha.eu
Popisek: lesopark Cibulka

Historickému objektu hájovny byla navrácena původní hmota vybudováním přístavby. Samotná oprava spočívala v odstranění vzlínající vlhkosti odvětrávacím kanálem uvnitř i kolem objektu. Stávající omítky byly odsoleny, dále byla provedena výměna krovu a střešní krytiny, repase stávajících oken, úprava vnitřních a vnějších omítek do finálního probarveného odstínu a úprava přímého okolí. Veškeré práce respektovaly skutečnost, že se jedná o památkově chráněný objekt. Původní hospodářskou usedlost Cibulka v roce 1815 zakoupil usedlost pasovský biskup Thun-Hohenstein, který dal v letech 1817–1826 celý areál upravit a doplnit řadou romantických staveb a soch do podoby anglického parku.

„Rekonstrukce hájovny završila tříletou letou obnovu celého areálu lesoparku, kdy byla postupně provedena oprava rozhledny, poustevny, objektu studánky, rybníčku a také některých soch. V roce 2016 prošla obnovou část lesních pěšin a cest. Na opravu bohužel stále čeká samotná usedlost a čínský pavilon, který ovšem není v majetku hlavního města,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Romantický prostor lesoparku Cibulka tak získal další důvod k návštěvě. Klidná lesní zákoutí se střídají s romantickými stavbami, které nemají v Praze obdobu, ať už se jedná o kamennou rozhlednu, objekt poustevny či „Danteho peklo“ v blízkosti opravené hájovny. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Inline areál má nové ekologické vybavení

7:37 Opava: Inline areál má nové ekologické vybavení

Inline areál v sousedství víceúčelové sportovní haly v Žižkově ulici se probouzí do druhé sezony své…