Borka (KSČM): Nežádám o zbavení imunity

8. 6. 2017 15:14

Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k bodu Žádost o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny k trestnímu stíhání poslance Josefa Novotného a poslance Jaroslava Borky:

Borka (KSČM): Nežádám o zbavení imunity
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jaroslav Borka

Vážené kolegyně a kolegové, pane místopředsedo, velice stručně bych se vyjádřil k tomuto problému. Samozřejmě to, co máme před sebou, je poměrně velmi vážné obvinění, o které se samozřejmě budu přít z jednoho prostého důvodu, protože si myslím, že jsme se svobodně v tom orgánu, ve kterém jsem byl zařazen, to znamená hodnotící komisi, zcela svobodně vyjadřovali k návrhům, tak jak nám byly předkládány, to znamená k návrhům Karlovarského a Ústeckého kraje v žádosti o poskytnutí finančních prostředků.

Měl jsem možnost prostudovat žádost Policie České republiky a státního zastupitelství o mé vydání a tady bych chtěl říct, že již první úvodní věty, kdy jsem obviněn z toho, že jsem od samého počátku byl účelově zvolen do hodnotící komise, to znamená do jednoho ze čtyř orgánů, která posuzovala předmětné návrhy, tak s tímto nemohu prostě souhlasit a dál mám některé pochybnosti, které samozřejmě vyjádřím v případném řízení. Také mediální prezentace před tím, než to bylo projednáno v Poslanecké sněmovně, se mi zdála poměrně velmi nepřiměřená k tomu, že Poslanecká sněmovna nezaujala ještě k celé této kauze vlastně svůj postoj.

Z těchto důvodů proto nežádám o zbavení imunity a ponechávám rozhodnutí na plénu, to znamená na vás poslancích při hlasování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sládek (SPR-RSČ): Budou Babiš a Faltýnek vydáni k trestnímu stíhání?

22:22 Sládek (SPR-RSČ): Budou Babiš a Faltýnek vydáni k trestnímu stíhání?

Na konci minulého funkčního období poslanecká sněmovna většinou hlasů vydala vedoucí pracovníky Agro…