Hejtman Půta: Jednotné přijímací zkoušky na SŠ přinesou vyšší nároky na přijetí

27.01.2014 21:01

Ekonomická rada Libereckého kraje se na svém jednání věnovala vzdělávání.

Hejtman Půta: Jednotné přijímací zkoušky na SŠ přinesou vyšší nároky na přijetí
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)

V pořadí páté a současně letošní první jednání Ekonomické rady Libereckého kraje se uskutečnilo minulý týden v sídle Libereckého kraje v Liberci. Hlavním tématem bylo zejména učňovské vzdělávání.

Vedle hejtmana Martina Půty se zasedání zúčastnila také radní pověřená řízením školství, mládeže a zaměstnanosti Alena Losová. Ta informovala, že v posledních měsících alespoň mírně roste zájem o učňovské obory.

„Se zahájením školního roku 2013/2014 zahájil Liberecký kraj nový projekt s názvem TechUp, jehož cílem je v následujících dvou školních letech motivovat žáky základních a středních škol ke studiu přírodovědných a technických oborů,“ doplnila radní Losová s tím, že do projektu je zapojeno 29 středních škol.

„V rámci projektu TechUp  se mohou v naší škole žáci zapojit do kroužku specializovaného na jednostopá vozidla či se aktivně zapojit do zájmového kroužku rally,“ uvedla Markéta Zelinková, ředitelka Integrované střední školy ve Vysokém  nad Jizerou.

Podnikatelé a osobnosti z univerzitního prostředí během jednání také hovořili o možnostech zlepšení kvality středoškolského a vysokoškolského studia. Podle většiny z nich si firmy vychovávají absolventy teprve samy.

„V letošním roce se poprvé uskuteční jednotné přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia v Libereckém kraji, které by měly mít za výsledek přísnější výběr žáků a vyšší nároky na přijetí,“ uzavřel hejtman Martin Půta k diskusi ke zkvalitnění školství v Libereckém kraji.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kraj-lbc.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SOCDEM: Digitální švarcsystém křiví pracovní trh, změnu musíme provést sami

20:03 SOCDEM: Digitální švarcsystém křiví pracovní trh, změnu musíme provést sami

Mohou se lidé, pracující pro online platformy, domáhat svých práv? Tuto otázku si kladou nejenom kur…