Mašek (ANO): Že se dělají chyby? Dělají, nikdo není neomylný

01.08.2020 11:33

Komentář na facebookovém profilu k Národní strategii testování

Mašek (ANO): Že se dělají chyby? Dělají, nikdo není neomylný
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jiří Mašek (ANO)

Včera jsem byl pozván do Událostí, komentářů na ne zrovna jednoduché téma. Národní strategie testování.

Zatím se daří dát vše do pohybu, aby se co nejrychleji otestoval každý, u kterého je to třeba. A taky ošemetné téma krajských hygienických stanic:

Ty byly v letech 2003 - 2013 (sami si doplňte, za jakých vlád) utlumeny. Byl jim razantně snižován rozpočet a tak stav pracovníků poklesl na téměř výchozí stav.

O to spíš jim dnes patří poděkování, že s tímto podstavem situaci zvládají statečně. Je jasné, že je třeba hygienu personálně posílit – to se momentálně narychlo děje. Vážně to nemají jednoduché. Směrem k elektronizaci systému za ty tři měsíce udělali tolik, co jinde tvoří desítky let. Tak to prostě je.

A že se dělají chyby? Dělají, nikdo není neomylný a je čas nastavit standardy, které budou fungovat na další roky. Podle mě není na místě svádět veškerou vinu na hygieniky. Já bych jim naopak za ty tři měsíce šíleného kolotoče trasování, telefonování a další práce poděkoval. Bez nich bychom to nezvládli.

Pokud budete mít čas a chuť, ZDE máte odkaz na záznam. Přeji krásný den.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cesta odpovědné společnosti: Mýtus Ruska jako všeho schopného agresora a původce všeho zla

20:18 Cesta odpovědné společnosti: Mýtus Ruska jako všeho schopného agresora a původce všeho zla

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozpadu společnosti a jejích hodnot.