Mihola (KDU-ČSL): Lidovci uspěli, lesní školky nezaniknou

08.04.2015 20:18

Potvrzeno. Lesní školy a další formy alternativní předškolní péče se do budoucna nemusí obávat o svoji existenci. Díky iniciativě a úsilí předsedy poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiřího Miholy a zástupců ostatních stran (s výjimkou KSČM) schválila sněmovna novelu zákona o dětských skupinách, která zavádí dobrovolnou registraci poskytovatelů. Lesním mateřským školám, dětským klubům a dalším subjektům, které nesplňuji podmínky pro dětské skupiny, již nehrozí zánik. Komentář Jiřího Miholy:

Mihola (KDU-ČSL): Lidovci uspěli, lesní školky nezaniknou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola

Novela měla podporu napříč Poslaneckou sněmovnou. Jsme rádi, že se nám podařilo napravit zákon, který nebyl kvalitní. Přijetí této novely umožní další existenci lesních školek a dalších možností předškolní péče. Tato novela zavádí dobrovolnou registraci. Jednotliví poskytovatelé se sami mohou rozhodnout, zda se chtějí registrovat jako dětské skupiny a využít například možnosti daňového zvýhodnění, nebo nikoliv. Důležité je, že zachováváme právo rodičů na alternativní předškolní péči o jejich děti.

Dětské skupiny může zřídit zaměstnavatel a výdaje za placenou službu hlídání dětí si rodiče mohou odečíst slevou na dani. Pokud jde o lesní školky a další subjekty, které se nebudou muset podle novely registrovat, nebudou muset splnit hygienická kritéria pro dětské skupiny, ale nebudou mít ani nárok na daňovou úlevu.

Do dětských skupin mohou podle schváleného zákona rodiče své dítě dát už od jednoho roku. V každé skupině může být nejvýše 24 dětí a jejich provozovatel bude moci stanovit úhradu jen do výše nákladů. Kromě firem je mohou zřídit úřady, radnice, vysoké školy nebo neziskové organizace.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: KDU-ČSL

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

22:12 Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výuce o genderu ve školách.