Paroubek: Výlet do 22. století

01.12.2017 21:16

Téměř přesně po roce jsem opět navštívil zřejmě nejkrásnější čínské město Chang-čou. Před rokem jsem hovořil v průběhu svého týdenního pobytu s představiteli provincie Če-tiang, města Chang-čou a města Ning-po o možnostech vytvoření česko-čínského centra v režii provincie Če-tiang, umístěného v Praze.

Paroubek: Výlet do 22. století
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Toto centrum je stále v provincii živou myšlenkou, neboť může podpořit příliv čínských investic do ČR a českých investic do Číny a může podpořit také růst českého exportu do Číny. Český export do Číny přitom v první polovině letošního roku vzrostl téměř o 30 %., To je jistě zajímavé, ale ještě zajímavější pro mě je, co jsem zažil dnes při návštěvě centrály velké ekektrotechnické společnosti Alhoa. Ta má sídlo právě v městě Chang-čou a je firmou skutečně světovou, mající své pobočky ve všech světadílech, ve všech nejvýznamnějších i významných zemích, včetně České republiky.

Firma začínala v roce 2001 s minimálními obraty a v loňském roce už dosáhla celosvětově obratu kolem 2 miliard dolarů. Ve svém oboru, tedy ve výrobě kamer. kamerových systémů a dalších prostředků pro bezpečnostní a dopravní systémy, je světovou dvojkou. Světovou jedničkou je čínská státní firma Hai Kang.

Firma Alhoa je ovšem firmou soukromou, takže může bez jakýchkoli problémů působit na nejvyspělejších trzích světa. V posledních patnácti letech od svého vzniku zaznamenávala firma každoročně 50% nárůst obratu. Firma věnuje na výzkum a rozvoj (RMD) každoročně 10 % svých výnosů. Z 13 tisíc zaměstnanců firmy celosvětově jich působí ve výzkumu a rozvoji 6 tisíc. Z tohoto hlediska je tedy Alhoa zřejmě jednoznačnou firmou budoucnosti i ve svém super superprogresivně se rozvíjejícím oboru.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Zaujala mě zejména technická řešení bezpečnosti ve městech a také řešení dopravních systémů měst v podání firmy Alhoa, která je na toto schopna zpracovat projekty na míru kdekoliv. Jedno i druhé je pro život ve městech dnes velice důležité. Může to pomoci racionalizovat jejich správu a učinit život obyvatel komfortnější. Pokud jde o bezpečnost, je otázka, zda je možné v českých městech dále zvyšovat počty strážníků a policistů a jaký skutečný efekt to přináší. Naopak při uplatnění kamerových projektů může být řešení bezpečnostní situace v rámci tzv. Smart City možností, jak snižovat kriminalitu na ulicích a jak při tom efektivně využívat také policie, aniž by bylo potřeba navyšovat počty policistů. Prostě důsledné uplatnění těchto systémů ve městech může vést ke snižování kriminality. A stejně tak pokud jde o řešení dopravních systémů. Projekt Smart City je firma schopna nabídnout nejrůznějším českým městům při financování nejrůznějšími způsoby. Třeba i cestou PPP projektů, to znamená v dlouhodobém horizontu splácením deseti až dvaceti let, což takové projekty činí velmi atraktivními.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.