Matka se zděsila hodnocení škol. "Příšerná biologikářka" a banánové slupky

25.06.2011 13:49

Zatouží -li aktivní rodiče některého ze současných či budoucích deváťáků po informacích o vzdělávacím ústavu, kam jejich potomek zamíří, musí se obrnit trpělivostí.

Matka se zděsila hodnocení škol. "Příšerná biologikářka" a banánové slupky

Státní úředníci nejsou totiž co se databází středních škol příliš důslední. Hledání kvalitního vzdělávacího ústavu si na vlastní kůži vyzkoušela i zástupkyně šéfredaktora Mladé fronty Dnes Martina Riebauerová. A zděsila se.

Šatní skříňky a bordel

"Z různých chatů a pofidérních hodnotících stránek se o jedné škole dozvídám, že je na ní příšerná biologikářka, která nemá ráda lidi a děti už vůbec ne. O další škole koluje "zásadní" informace, že má otlučené šatní skříňky, po zemi slupky od banánů, zkrátka bordel," komentuje podivné zprávy o poměrech v českých školách novinářka-matka.

Resort školství ale na databázích škol přece jenom zapracoval. Zveřejnil totiž jejich seznam podle úspěšnosti studentů u státních maturit. I tady ovšem rodiče i informací chtiví žáci narazí. Žebříček totiž končí desátou nejlepší školou.

Mlčeti zlato

"Další nepovíme, neudáme, přece je nepoškodíme," kritizuje Riebauerová styl, jakým resort dostál svému slibu ohledně hodnocení vzdělávacích ústavů.

Stejně to podle ní dopadlo před časem i s hodnocením nemocnic. Zveřejnily se pouze jména těch nejlepších, ta ostatní byla utajena. "Ne že by nutně byly špatné, mohou mít jen komplikovanější pacienty," s nadsázkou zhodnotila důvod. A totéž - ale přeneseno na studenty - platí prý i  případech škol.

Více čtěte:

Školství má horečku. Státní maturity ji srazí, míní optimista Dobeš 

Strejček (ODS): Jsou státní maturity skutečným lékem? 

Klaus: Státní maturity jsou stavěním domu od střechy. Zamysleme se 

Odstartovala písemná část státních maturit 

Foto: Hans Štembera

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jas

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…