Dienstbier vede čestnou kampaň, Zeman jen sprostě útočí, píše komentátor

5. 8. 2012 21:58

Publicista Miroslav Žák kritizuje na svém blogu kandidáta na prezidenta Miloše Zemana. Podle něj zbytečně útočí na svého protivníka Jiřího Dienstbiera a používá k tomu věk.

Dienstbier vede čestnou kampaň, Zeman jen sprostě útočí, píše komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

„Zeman se vždy obklopoval řadou podivných lidí, kteří byli spjati s minulým režimem. Zvláště blízcí mu byli lidé, které přitahuje vůdcovská autorita, tedy v tomto případě jeho autorita. Vždyť i celá strana „Zemanovci“ je přece stranou jednoho muže. Jejím vůdcem je Miloš Zeman. Jejím myšlenkovým obsahem je rovněž Miloš Zeman,“ konstatuje Žák.

Žákovi se nelíbí hlavně to, jak Zeman mluví o kandidátovi ČSSD Jiřím Dienstbierovi. Označuje ho totiž za nezralého mladíka. „Jiřímu Dienstbierovi bylo v květnu 2012 již 43 let. To ale Miloši Zemanovi vůbec nebrání, aby prostřednictvím svých, k jakýmkoli sprostotám a malostem odhodlaných spolupracovníků označil Jiřího Dienstbiera za mladíka, který má rozhodně na podobnou funkci čas, za člena dětského vedení ČSSD, o ČSSD samotné mluví jako o straně, která nedělá nic jiného než krade,“ připomíná Žák.

Podle autora je naprosto směšné mluvit o věku, protože to není rozhodující věc. „Těžko bychom někomu vysvětlili, že by se presidentem neměl stát Tomáš G. Masaryk jenom proto, že to byl muž vysokého věku. Naopak proč by se nemohl stát presidentem Jiří Dienstbier, i kdy je mladší než Miloš Zeman, protože se na rozdíl od něj chová čestně, jak ukazuje pouhá předvolební kampaň,“ napsal Žák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho by si Sobotka ucák´ do kalhot. Získali jsme detaily Babišových porad v Agrofertu. Už víme, čeho se Zaorálek a spol. tak panicky bojí

9:27 Z toho by si Sobotka ucák´ do kalhot. Získali jsme detaily Babišových porad v Agrofertu. Už víme, čeho se Zaorálek a spol. tak panicky bojí

ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit hned s několika sociálními demokraty. S těmi mladšími, ale …