ČSOB: Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou

24.08.2014 15:46

Nejvyšší výskyt pojistných událostí českých turistů bývá v zemích jako Chorvatsko, Turecko, Bulharsko, Itálie, Rakousko, Slovensko, Egypt, Řecko, USA, či Kanada.

ČSOB: Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

Mezi nejběžnější typy pojistných událostí patří úpaly a úžehy, kožní problémy a alergie, zažívací obtíže, zánět středního ucha, záněty horních a dolních cest dýchacích, šlápnutí na ježka, pohmožděniny a zlomeniny končetin.

Jsme přesvědčeni, že cestovní pojištění pro dovolenou v zahraničí se klientům bohatě vyplatí. Investují desítky či stovky korun a přitom se vyhnou riziku placení horentních částek v případě, že by utrpěli vážný úraz nebo vyjeli do dražších destinací, kde jsou vysoké náklady na zdravotní péči.

Jiří Muška – specialista ČSOB Pojišťovny na pojistné události z cestovního pojištění

Sedm dobrých rad pro lepší orientaci v oblasti pojištění:

1. Pojistěte se!

Nevynechejte pojištění ze základní výbavy pro dovolenou. Myslete na všechno, co nám pomáhá dovolenou strávit klidně a s pocitem, že nám nic nechybí. Za investici ve výši pouhých desítek či stovek korun na celou dovolenou získají klienti pocit jistoty a nemusí se obávat vyjít z hotelového pokoje.

2. Promyslete si plánované aktivity

Předpokladem úspěšně nastaveného cestovní pojištění je i co nejpodrobnější znalost plánovaných dovolenkových aktivit. Klient se může pojistit i proti extrémním sportům, jako je například sjíždění divokých řek, canoying, vysokohorská turistika nebo potápění. Toto pojištění lze také sjednat přes aplikaci smartbanking nebo on-line přes webové stránky www.csobpoj.cz.

3. Ověřte si pojištění platební karty

Držitelé určitých typů platebních karet mají automaticky aktivováno cestovní pojištění. Takovou věc je nutné ověřit u své banky. Pokud budou mít klienti zájem o navýšení stávající pojistky či si cestovní pojištění k platební kartě nově sjednat, stačí se obrátit na pobočku nebo na Infolinku. Pojištění prostřednictvím platební karty lze také rozšířit i na rodinné příslušníky, příp. už mohou být pojištěni automaticky.

4. Kartu si také pojistěte

Na cestách nemusí přijít k úhoně jen klient samotný. Nepříjemná může být také ztráta platební karty, případně její krádež. Je proto vhodné si vedle cestovního pojištění sjednat i pojištění karty, které například zahrnuje úhradu finančních prostředků při neoprávněném použití karty. Ztrátu či zcizení karty je potřeba také urychleně oznámit své bance. V určitých variantách pojištění můžete novou kartu či hotovost získat přímo v zahraničí. Toto pojištění může být také běžnou součástí standardního balíčku služeb, které klient dostává od své banky.

5. Léčebné výlohy a odpovědnost především

Základním stavebním kamenem cestovního pojištění by jistě mělo být pojištění léčebných výloh. Klient se s ním chrání proti výdajům spojeným s náhlým onemocněním a úrazem. Vhodné je zvážit pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Nároky poškozeného se totiž mohou vyšplhat až ke stovkám tisíců korun, a to zejména v případě újmy na zdraví.

6. Seznamte se s pojistnými podmínkami dopředu

Není nic horšího, než rozčarování ze špatně sjednaného cestovního pojištění, zejména pokud bylo hlavní motivací ušetřit co nejvíce z poměrně zanedbatelné ceny pojistky. Podobně však mohou klienti dopadnout, pokud se dopředu podrobně neseznámí s podmínkami své pojistky. I v tomto ohledu jim samozřejmě podají pomocnou ruku pojišťovací specialisté na pobočkách ČSOB.

7. Stačí se stavit v bance

ČSOB nově nabízí bankopojištění, službu, díky které mají lidé na bankovních pobočkách k dispozici vedle bankéřů i pojišťovací specialisty. Ti jim poradí i při sjednávání nových či při revizi starších pojistných smluv. Díky unikátnímu spojení bankovních a pojišťovacích produktů šetří klientům čas i peníze – nabízí jim péči bankéře i pojišťovacího specialisty pod jednou střechou. Vzhledem k důkladné znalosti potřeb klientů dokáže ČSOB připravit takové služby, které jsou na trhu spíše výjimkou a zahrnují bankovní i pojišťovací produkty v jednom.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

7:14 Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

Před 20 lety Česko vstoupilo do Evropské unie, a započala tak etapa ekonomických i společenských změ…