Česká unie sportu a Jihočeský kraj budou spolupracovat na pasportizaci sportovišť

29.06.2016 14:39

Předseda České unie sportu Miroslav Jansta a hejtman jihočeského kraje Jiří Zimola představili projekt Pasportizace sportovních zařízení. Společně budou oba subjekty vyvíjet aktivity spočívající ve spolupráci v oblasti vytváření, naplňováni a aktivního využití Registru sportovní infrastruktury, jde o účinný a nezbytný nástroj pro podporu a rozvoj českého sportu.

Česká unie sportu a Jihočeský kraj budou spolupracovat na pasportizaci sportovišť
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

„Naším cílem je vytvořit a následně využívat funkční, maximálně komplexní a úplný Pasport sportovní infrastruktury. Díky tomu získáme přehled o tom, kolik, kde a jakých máme sportovišť a v jakém jsou stavu. Podle toho pak budeme moci účelně a cíleně zaměřit investiční plány tak, aby investice, které do sportu plynou, byly využívány účelně, efektivně, transparentně a v souladu s potřebným rozvojem sportovní infrastruktury v naší zemi,“ vysvětluje záměry České unie sportu předseda Miroslav Jansta.

„Pasportizace sportovišť by nám měla v budoucnu umožnit systémový přístup k financování provozu, obnovy a údržby sportovní infrastruktury v kraji. Budeme mít přehled, jaká sportoviště v kraji máme a případně kam má smysl směřovat nové investice. Chceme do projektu zapojit města a obce. Zvažujeme, že by zapsání sportoviště v tomto pasportu bylo v budoucnu povinností, pokud si bude někdo žádat o podporu z krajského rozpočtu,“ zdůvodnil vstup kraje do projektu jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Česká unie sportu za tímto účelem zřídila speciální IT platformu databázového systému a zajistila přístup pro Jihočeský kraj do tohoto systému tak, aby mohli pracovníci obou subjektů doplňovat data a získávat potřebné informace o sportovní infrastruktuře. Kraj přislíbil součinnost při naplňování databáze Pasportu sportovní infrastruktury s cílem dosažení jeho úplnosti, aktuálnosti a přesnosti.

Z databáze bude možné vyfiltrovat vlastníka sportoviště, správce, povrch sportoviště, územní polohu objektu, druh sportu, který je na něm možné provozovat či bezbariérovou přístupnost a úroveň soutěže, pro niž je sportoviště využitelné. Jednotlivé subjekty mohou prezentovat prostřednictvím registru svoji nabídku na možnosti využití, pronájmy či stav vybavenosti. Představu o sportovištích si mohou udělat rodiče dětí, potenciálních sportovců, zájemci o soustředění i rekreační turisté, kteří se chystají do destinace na dovolenou a hledají možnosti sportovních aktivit.

Podle Zimoly se se jedná o další důkaz toho, že Jihočeský kraj sport trvale podporuje a neustále hledá další prospěšné sportovní projekty, do kterých by se mohl zapojit. „Namátkou mohu jmenovat jihočeskou fotbalovou akademii, bezpečné branky, vzdělávání trenérů, letní i zimní olympiádu mládeže, sportovní hry seniorů a samozřejmě letošní Jižní Čechy olympijské,“ uvedl hejtman s tím, že v letech 2010 až 2016 kraj vyčlenil ze svého rozpočtu pro oblast sportu zhruba 165 milionů korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…