Český rozhlas vyhlásil autorskou soutěž o nejlepší původní rozhlasovou hru

01.10.2015 11:51

Český rozhlas vyhlásil soutěž o původní rozhlasovou hru a původní rozhlasovou hru pro děti. Soutěžní příspěvky mohou zájemci zasílat do 15. února 2016. Vítězný text v každé z kategorií bude vyhlášen v rámci 32. ročníku festivalu Prix Bohemia Radio, který se uskuteční v příštím roce v Olomouci.

Český rozhlas vyhlásil autorskou soutěž o nejlepší původní rozhlasovou hru
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Soutěž Prix Bohemia Radio Autor o nejlepší rozhlasovou hru a hru pro děti bude patřit ke zlatým hřebům festivalu. Zcela cíleně jsme se rozhodli stávající soutěžní kategorie doplnit i o tuto velmi náročnou disciplínu. Naším záměrem je, aby festival přinášel talentovaným autorům nové výzvy a vedl k rozvoji rozhlasové tvorby a zvyšování její kvality,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Účastníkům soutěže Prix Bohemia Radio Autor nejsou kladena žádná omezení ani tematická, ani žánrová. Akcentován je však požadavek, aby přihlášené texty nabízely výrazné, originální, imaginativní a pro rozhlasovou realizaci inspirativní vnímání světa a aby dávaly příležitost k bohaté zvukové kompozici a odvážnému využití rozhlasových technologií.

Pravidla soutěže a přihláška jsou k dispozici na internetových stránkách Českého rozhlasu.

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio je tradiční mezinárodní soutěžní přehlídkou rozhlasové tvorby, jejímž vyhlašovatelem a pořadatelem je Český rozhlas. Nabízí čtyři soutěžní kategorie – Online, Dokument, Pořad pro děti a Zpravodajský příspěvek. Festival rovněž tradičně doprovází besedy, veřejné poslechy, diskuze, konference, ale také workshopy, přednášky či koncerty. Podrobné informace o festivalu je možné najít na internetových stránkách www.prixbohemiaradio.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…