Institut plánování a rozvoje vypracoval nejpodrobnější analýzu Prahy

31.03.2015 12:42

Zajímá vás, kde v Praze bydlí cizinci nebo kolik kilometrů cyklostezek se v posledních letech postavilo? Chcete vědět, kolik lidí bydlí na sídlištích nebo jakým způsobem se Pražané přepravují nejčastěji? Odpovědi na tyto otázky naleznete ve třetí aktualizaci Územně analytických podkladů hl. m. Prahy z dílny IPR, kterou minulý týden schválili pražští zastupitelé.

Institut plánování a rozvoje vypracoval nejpodrobnější analýzu Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

“Územně analytické podklady jsou výstupem průběžného monitoringu města. Jsou jakýmsi snímkem stavu Prahy v daném okamžiku”, uvádí Eliška Bradová z IPR. Dokument, který je aktualizován každé dva roky, identifikuje hodnoty, problémy, limity a záměry Prahy a nabízí městu doporučení, co by mělo řešit, zejména prostřednictvím územního plánování.

Praha pod drobnohledem

Územně analytické podklady jsou založeny na nejpodrobnějších údajích, které jsou pro Prahu k dispozici. Skládají se z map, grafů i doprovodných textů a rozebírají stav a vývoj různých tematických oblastí města – od životního prostředí,  způsobů využití a fungování města, až po dopravní a technickou infrastrukturu.

Dokument se také velice detailně zabývá ekonomickou infrastrukturou, od základní občanské vybavenosti přes obchod, služby, pracovní příležitosti, až po rekreaci. V neposlední řadě ÚAP analyzují dodržování principů udržitelného rozvoje.

Současná aktualizace, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy 26. března, vznikla v kontextu hlubších veřejných diskuzí nad novým směrováním města. Za novinku tak lze považovat větší provázanost mezi ÚAP, vznikajícím Metropolitním a Strategickým plánem, koncepcí veřejných prostranství a dalšími rozvojovými dokumenty.

Územně analytické podklady jsou k dispozici na webu iprpraha.cz/uap.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …