Královéhradecký kraj zrušil druhý tendr na výstavbu v nemocnici Trutnov

09.01.2019 22:47

Ani napodruhé se Královéhradeckému kraji nepodařilo vysoutěžit zakázku na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov. Do 160milionového tendru se přihlásil jediný účastník, který nesplnil podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách. Termín zahájení výstavby se tak s největší pravděpodobností posune.

Královéhradecký kraj zrušil druhý tendr na výstavbu v nemocnici Trutnov
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Do druhé soutěže na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení se přihlásil jediný účastník, který nesplnil všechny formální požadavky zadávací dokumentace a zároveň i překročil maximální nabídkovou cenu. Zrušený tendr nyní přezkoumáme a v nejbližší době vypíšeme nový. Není vyloučeno, že se cena stavebních prací zvýší,“ informoval Václav Řehoř, radní odpovědný za krajské investice.

Projekt na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení je rozvržen do dvou etap. První etapa řeší rekonstrukci pavilonu, ve kterém v současnosti sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. V rámci druhé etapy proběhne demolice dvou pavilonů a následná výstavba objektu, do kterého se přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny.

„Vybudování nových laboratoří a transfúzního oddělení zlepší jednak efektivitu trutnovské nemocnice, jednak zlepší přístupnost pro pacienty a dárce krve, pro které současný stav objektů nenabízí dostatečný komfort,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Na celou přestavbu včetně dodávky zdravotnických technologií se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun. Tato suma zahrnuje vyhrazenou změnu závazku, tak zvanou opci, a to až do výše 49 milionů korun. Kraj na to vyčlenil prostředky z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje na roky 2017–2020 v odvětví zdravotnictví.

Oblastní nemocnice Trutnov je jedním ze zdravotnických zařízení ve správě Královéhradeckého kraje. Ročně nemocnice hospitalizuje na 13 tisíc pacientů a provede více než čtyři tisíce operací.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …