Ministerstvo dopravy: Drážní hasiči v Chebu mají naději na novou budovu

13.07.2017 20:47

Ze čtyř možných míst vybralo vedení drážních hasičů spolu s vedením Chebu jeden vhodný ke stavbě nové hasičárny. Dohodu podpořil ministr dopravy Dan Ťok. Novou budovu chebští hasiči SŽDC nutně potřebují, stát by mohla kolem 50 milionů korun.

Ministerstvo dopravy: Drážní hasiči v Chebu mají naději na novou budovu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva dopravy

„Současné zázemí chebských drážních hasičů nestačí, hůře dostupné plechové boudy, kde je v pohotovosti devět hasičských vozů a zázemí pro 33 člennou jednotku jsou už nepoužitelné a nepraktické. Vedení Chebu tak slíbilo, že změní územní plán a v ulici Vrázová mezi ubytovnou Charity a STK bude prostor pro stavbu nové budovy,“ řekl po jednání se zástupci drážních hasičů a vedením města ministr dopravy Ťok.

Zhruba 50 milionů korun na novou budovu půjdou z rozpočtu Správy železniční dopravní cesty, pod kterou hasičský záchranný sbor patří, uvedl při jednání náměstek ředitele HZS SŽDC pro provoz Miroslav Navrátil. Město Cheb nyní musí zahájit, projednat a schválit změnu územního plánu, která umožní na pozemku plánovanou stavbu. Závazek potvrdil při jednání místostarosta Chebu Zdeněk Hrkal.

Za rok vyjedou v Chebu k požárům, spadlým stromům přes koleje a nehodám drážní hasiči celkem 450 krát, fungují na směny sedm dní v týdnu, dvacet čtyři hodin a jsou součástí Integrovaného záchranného systému. V rámci celé České republiky existuje celkem 14 jednotek drážních hasičů, například v Brně, Českých Budějovicích, Ostravě, Plzni nebo v Ústí nad Labem. Ročně má hasičský záchranný sbor SŽDC zhruba 6 200 výjezdů.

Kromě přírodních katastrof a nehod vyjíždějí jednotky požární ochrany k zabezpečení vypnutého stavu trakčního vedení, provádějí kontrolu skalních masivů u tratí, odstraňují sražená zvířata, asistují při demoličních pracích, provádějí evakuace a transport osob z těžko přístupných míst nebo zajišťují operativní zimní údržbu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…