Představitelé Senátu, HK ČR i Velvyslanectví Kanady debatovali o obchodních příležitostech

30.06.2016 8:40

Nové obchodní příležitosti byly tématem dnešního česko-kanadského semináře, který se uskutečnil v hlavním sále Senátu PČR.

Představitelé Senátu, HK ČR i Velvyslanectví Kanady debatovali o obchodních příležitostech
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Akci organizoval předseda Senátu PČR Milan Štěch ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky a Velvyslanectvím Kanady v ČR a za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Kanadské obchodní komory v ČR. Hlavním tématem konference bylo další prohlubování již tak velice dobře fungující česko-kanadské obchodní spolupráce a s tím související debata o ratifikaci Komplexní hospodářské a obchodní dohody EU – Kanada (CETA).

„Česká republika a Kanada sdílejí společné hodnoty politické i ekonomické – demokracii a její obranu ve světě, tržní hospodářství, liberální zahraniční obchod – spolupracují v rámci NATO, OBSE, i v mírových misích,“ řekl na úvod semináře místopředseda Senátu Ivo Bárek. Dodal, že letošní rok je velmi významný pro další rozvoj spolupráce mezi Kanadou a Evropskou unií, a to i s ohledem na podpis dohody CETA.

Seminář navázal na úspěšnou doprovodnou podnikatelskou misi předsedy Senátu do Kanady, která se uskutečnila na přelomu května a června a na které byli přítomni i podnikatelé účastnící se doprovodné mise Hospodářské komory ČR.

„Opět jsme se měli příležitost přesvědčit o tom, že Česká republiky má v Kanadě velice dobrý ohlas. Může to pro nás být impulzem pro to, pracovat intenzivně na dalším vytváření dobrého obrazu českých podnikatelů v Kanadě. Věřím, že se podaří dohodu CETA na konci tohoto roku dokončit a Kanada bude sloužit pro české firmy jako most do USA,“ uvedl prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý. HK ČR plánuje návaznou oborově zaměřenou podnikatelskou misi pro firmy z oblasti zdravotnictví, zdravotní techniky a životního prostředí, která by se měla uskutečnit na podzim tohoto roku.

„Vztahy mezi Českou republikou a Kanadou jsou historicky výborné a dohoda CETA otevírá ještě širší prostor pro nové obchodní příležitosti, mimo jiné v tak klíčových oblastech jako je ICT, výzkum a vývoj či inovace,“ uvedl k hlavnímu tématu semináře velvyslanec Kanady v ČR Otto Jelinek. „Podle mých informací by mohla být ratifikace dohody CETA po britském referendu o Brexitu ještě rychlejší, než se původně plánovalo,“ dodal na závěr celé akce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

11:44 Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedníh…