Řídicí a koordinační výbor diskutoval aktuální stav programového období 2007–2013

08.11.2015 19:15

Na zasedání Řídicího a koordinačního výboru si zástupci české odborné veřejnosti i Evropské komise vyslechli podrobné informace o tom, jak se České republice dařilo v programovém období 2007–2013. Na programu jednání byly aktuality o čerpání dotací i vyhodnocování krizových plánů.

Řídicí a koordinační výbor diskutoval aktuální stav programového období 2007–2013
Foto: mmr.cz
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

Hlavním tématem jednání byl pokrok v čerpání prostředků, které má Česká republika k dispozici pro období 2007–2013. Ministerstvo pro místní rozvoj rovněž informovalo o aktivitách realizovaných v roce 2015 a také o evaluacích, které budou zpětně hodnotit využití prostředků v období 2007–2013. Vyhodnocení výsledků a přínosů ve vybraných aktivitách následně přinese mnohá doporučení pro nastavení kohezní politiky v České republice i po roce 2020.

„Nové programové období 2014–2020 je už v plném proudu a je nutné, abychom také řádně ukončili i to minulé období. Dnes na jednání jsme řešili aktuální otázky, které se týkaly hlavně stavu čerpání EU dotací a ukončování období 2007–2013. Ministerstvo pro místní rozvoj jakožto národní koordinátor je, a i nadále bude, oporou řídicích orgánů při efektivním dočerpání evropských prostředků,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce Národního orgánu pro koordinaci.

Řídicí a koordinační výbor je nejvyšším orgánem, který dohlíží na čerpání a využití prostředků z evropských fondů v České republice v programovém období 2007–2013. Výboru předsedá ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, členy jsou zástupci jednotlivých řídicích orgánů, sociální partneři, neziskové organizace, zástupci krajů a jako hosté se jednání účastní i zástupci Evropské komise.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …