Součinnost VTÚ a ŘLP ČR zvyšuje bezpečnost využívání vzdušného prostoru

26. 1. 2016 13:11

Úzká součinnost mezi Vojenským technickým ústavem, s. p. a Řízením letového provozu České republiky, s. p. pokračuje zdárně dál. Svědčí o tom i nedávno podepsaná rámcová smlouva o spolupráci obou státních podniků, kterou podepsali generální ředitel ŘLP ČR, s. p. Jan Klas a ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva.

Součinnost VTÚ a ŘLP ČR zvyšuje bezpečnost využívání vzdušného prostoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

Vzájemná smlouva zastřešuje očekávanou společnou práci v oblasti ATM v rámci evropských projektů „SESAR 2020“ a „SESAR Deployment Programme“, které řeší výzkum, vývoj a implementaci projektů vycházejících z technologického pilíře programu „Jednotného evropského nebe“ (SES). Důraz na spolupráci ŘLP ČR, s. p., a VTÚ, s. p., bude zaměřen na aspekty celoevropského řešení plánování a trajektorie vojenských letů. Smlouva dále rámcuje civilně-vojenskou spolupráci při zavádění projektu Neopteryx. VTÚ, s. p., prostřednictvím svého odštěpného závodu Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany (VTÚLaPVO) se bude podílet na řešení všech operačních, technických a dalších aspektů propojování nového systému Neopteryx a systémů řízení letového provozu Armády České republiky.

Tato důležitá spolupráce dvou státních podniků, která významně ovlivňuje bezpečnost využívání vzdušného prostoru, navazuje na úspěšný projekt civilně-vojenské integrace oblastních letových provozních služeb v českém vzdušném prostoru, který byl dokončen v roce 2014.

„Podpis rámcové smlouvy představuje pro Vojenský technický ústav, respektive pro jeho odštěpný závod VTÚLaPVO další progresivní krok ve spolupráci s Řízením letového provozu ČR. S integrací civilního a vojenského ŘLP máme zkušenosti, jsme držiteli architektury a naši odborníci disponují příslušnou kvalifikací a odbornými znalostmi pro další efektivní směřování obdobných projektů. Důležitým ukazatelem je efektivní propojení ministerstev dopravy a obrany skrze tyto dva státní podniky,“ říká ředitel VTÚ, s. p. Mgr. Jiří Protiva a dodává, že tato rámcová smlouva bude následně rozpracována do konkrétních prováděcích dokumentů na dílčí mezinárodní projekty.

Z podkladů zpravodaje Strip (autor Petr Brouček) připravil: Pavel Lang, VTÚ, s. p.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Možnost volit při volbě prezidenta České republiky v roce 2018 v zahraničí

13:03 MZV: Možnost volit při volbě prezidenta České republiky v roce 2018 v zahraničí

Jestliže se bude fyzická osoba v době volby prezidenta České republiky v roce 2018 zdržovat v zahra…