Zmocněnec vlády jednal s premiérem o problémech Ústeckého kraje

14.05.2015 9:58

Zmocněnec vlády Jiří Cienciala pro Moravskoslezský a Ústecký kraj předložil předsedovi vlády, ministryni práce a sociálních věcí a ministrovi průmyslu a obchodu návrh konceptu na řešení sociálních a ekonomických problémů Ústeckého a Moravskoslezského kraje. Na jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka to uvedla regionální zástupkyně zmocněnce vlády Gabriela Nekolová.

Zmocněnec vlády jednal s premiérem o problémech Ústeckého kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cieńciała

V loňském roce požádala Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR-ÚK) zmocněnce vlády, aby apeloval na vytvoření vládního programu rozvoje strukturálně postižených regionů, mezi které Ústecký a Moravskoslezský kraj patří. Tyto regiony byly v 90. letech zasaženy útlumem tradičních průmyslových odvětví, na nichž historicky stály. Cílem společného úsilí je dokončení restrukturalizace a zajištění rozvoje uvedených krajů. Další jednání s předsedou vlády a zástupci Ústeckého a Moravskoslezského kraje na toto téma proběhne za tři týdny. Kromě legislativních změn budou zástupci krajských tripartit žádat vládu i o finanční prostředky na realizaci konkrétních opatření.

Nekolová dále informovala o jednáních s Ministerstvem zemědělství k problematice obnovy odumírajících porostů Krušných hor. Na základě podnětu kanceláře zmocněnce vlády zadalo ministerstvo na své náklady zpracování studie, která má nejen zmapovat rozsah poškození, ale také navrhnout postup řešení včetně vyčíslení nákladů. „Jakmile budou v září známy výstupy studie, požádáme o svolání meziresortního jednání o financování obnovy porostů Krušných hor z evropských fondů i národních zdrojů,“ sdělila Nekolová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

7:14 Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

Před 20 lety Česko vstoupilo do Evropské unie, a započala tak etapa ekonomických i společenských změ…