Bárta napráskal senátorům: Kmotři zase úřadovali, navíc se stupidně vymlouváte

30.01.2013 21:55

Senát odmítl změnu Ústavy, podle níž by kontroloři Nejvyššího kontrolního úřadu mohli dohlížet i na to, jak hospodaří obce, kraje a veřejnoprávní instituce jako Česká televize či Český rozhlas a státní podniky, v nichž má většinový podíl stát či kraje a obce.

Bárta napráskal senátorům: Kmotři zase úřadovali, navíc se stupidně vymlouváte
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

„Kmotři se lekli a zatlačili na své zákonodárce,“ komentuje toto rozhodnutí poslanec za Věci veřejné Vít Bárta na svém blogu. „Původní návrh poslankyně VV Kateřiny Klasnové tak byl dočasně zamáznut,“ kritizuje Bárta rozhodnutí Senátu. Podle jeho názoru to jen svědčí o tom, že zákulisní kmotři opět zatahali za nitě.

Pro zákon se totiž vyslovilo pouze 18 senátorů, 40 pak, převážně z ČSSD, která Senát ovládá, se zdrželo hlasování, mimo jiné se zdržela i bývalá ústavní soudkyně Eliška Wágnerová. Pro rozšíření kompetencí byli naopak nezávislý senátoři Tomio Okamura, Libor Michálek nebo Jiří Dienstbier, kterého Bárta označuje jako „bílou ovci oranžových.“

Sněmovna snad senátní veto přehlasuje

Návrh počítal také s kontrolou ČEZu, jakožto strategického a nejbohatšího státního podniku. „Pozměňovací návrh předsedkyně pseudostrany LIDEM Karolíny Peake však vyjmul ČEZ z kontroly,  přestože se podle odhadů Transparency Interantional vyvede ročně přes podniky s účastí státu 120 miliard korun,“ zlobí se Bárta.

„Je vidět, že nejen kmotři stojící za občanskými demokraty, ale také za ČSSD, se silnější kontroly lekli a zatlačili na své zákonodárce, kteří pod stupidními výmluvami zákon odmítli,“ hodnotí situaci. Nezbývá tak podle něj nic jiného než doufat, že Sněmovna veto Senátu přehlasuje, i když to bude bohužel bez temného ČEZu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…