Duka se sešel s redaktorkou, na kterou křičel. Podívejte se, co se stalo

01.12.2013 8:45

Kardinál Dominik Duka se omluvil redaktorce Českého rozhlasu Hance Shánělové za to, že na ni nedávno v živém vysílání křičel ve spojitosti s církevními restitucemi. Duka byl v předvolebním čase poněkud emotivní a hovořil o hrozbě návratu komunistů k moci. Poté, co byl ve vysílání „ustřižen“, se rozpoutala diskuse, zda to bylo správné rozhodnutí.

Duka se sešel s redaktorkou, na kterou křičel. Podívejte se, co se stalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Chrámu svatého Víta na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka půlnoční bohoslužbu

„V době adventní bychom si měli uklidit nejenom doma, ale také ve svých srdcích. Sešel jsem se s redaktorkou Hankou Shánělovou, abych jí popřál klidné prožití adventu, předal ji kytici a omluvil se, že jsem na ni ve vysílání zvýšil hlas. Myslím, že ani jeden z nás se v onom okamžiku nezachoval správně,“ napsal na sociální sítí Facebook nejvyšší hodnostář katolické církve v Česku. A přidal fotografii, na které zmíněnou kytici předává.


Kardinál Dominik Duka s redaktorkou ČRo Hankou Shánělovou (Zdroj: facebook)

Připomeňme, že kardinál vzkypěl v okamžiku, kdy měl ve vysílání Českého rozhlasu komentovat záměr Ministerstva kultury vyjmout Pražský hrad z působnosti církevních restitucí. "Ale vím, že ono zákonné opatření chce vlastně potvrdit rozhodnutí soudruha Klementa Gottwalda. Já už dva roky upozorňuji, že v této zemi nás někteří lidé chtějí připravit o všechnu svobodu a demokracii, kterou jsme si vytrpěli a vybojovali," hřímal pár dní před říjnovými volbami v rozhlase Duka.

V zápětí se rozpoutala diskuse o tom, zda byl tento výstup na místě a zda bylo správné rozhodnutí Českého rozhlasu, na jehož základě byl rozhovor s kardinálem ukončen. Kauzou se zabývaly také Rada Českého rozhlasu a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Přiklonily se na stranu redaktorky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…