Krystlík si koleduje o pár facek, a vy mu je dáváte, chválil čtenář Ransdorfa. Ten následně vysvětlil další nesmysl...

25.07.2015 10:21

Již delší dobu trvá spor mezi komunistickým europoslancem Miloslavem Ransdorfem a česko-německým spisovatelem Tomášem Krystlíkem o vnímání dějin Československa. Nyní se na Ransdorfově profilu politika zastal i jeden ze čtenářů.

Krystlík si koleduje o pár facek, a vy mu je dáváte, chválil čtenář Ransdorfa. Ten následně vysvětlil další nesmysl...
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Poslední spor se rozhořel ohledně vystoupení Německa ze Společnosti národů. Ransdorf tvrdí, že Německo vystoupilo proto, aby se mohlo vypořádat s Československem, které stálo v cestě německému tažení na východ. Zároveň Krystlíka označil za pisálka, který nikdy nebyl historikem. To však samozřejmě nenechalo Krystlíka chladným a Ransdorfa odpálkoval. I s jiným výkladem ohledně vystoupení Německa ze Společnosti národů.

Článek ParlamentníchListů.cz o posledním sporu Krystlíka s Ransdorfem si přečtěte ZDE.

„Proč čtenářům neprozradíte, že to bylo Československo, které flagrantně v roce 1935 porušilo stanovy Společnosti národů smlouvou se SSSR? V protokolu k předchozí smlouvě francouzsko–sovětské, ke které se ČSR připojila, se v článku pravilo: ‚Kdyby Rada (Společnosti národů) z jakéhokoli důvodu žádné doporučení (o nevyprovokované agresi) nevydala nebo nedospěla k jednomyslnému usnesení, bude závazek pomoci přesto splněn.‘ Všechny tři státy, členové Společnosti národů, tedy uzavřely viditelně agresivní smlouvu a deklarovaly, že stanovy Společnosti národů hodlají ignorovat,“ napsal Krystlík s tím, že údajné Heydrichovy plány k zacházení s Čechy byly jen technickým nástinem možností, držel se plánů SS. „Detlef Brandes v rozhovoru pro Právo a Novinky.cz 25. 6. 2015 potvrzuje, že plány na vystěhování Čechů neexistují,“ popisoval Krystlík s tím, že německá správa Čechy ze Sudet nevyháněla.

Sporu mezi oběma muži si všiml i čtenář Rutin a Ransdorfa se na jeho profilu zeptal: „Se zájmem i s pobavením sleduji, jak si ‚historik‘ Krystlík svými amatérskými pokusy o překrucování historie pravidelně koleduje o pár facek a jak mu je pravidelně dáváte. V diskusi jsem narazil na názor, že Heydrichova pozice v Říši nebyla příliš významná: ‚Stáli před ním všichni ministři, všichni župní vedoucí, velení armády, námořnictva i letectva. A hlavně – všichni Hitlerovi a Göringovi muži. V nacistickém Německu nerozhodovala hodnost či funkce, ale pověření Vůdce nebo jeho přímého zástupce.‘ Můžete se k tomu vyjádřit?“

A Ransdorf odepsal: „Zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich byl v hierarchii Třetí říše fakticky mužem číslo 3, i když formálně stál výše Göring. Nicméně svým vlivem byl Heydrich hned za Hitlerem a Himmlerem; a kdyby nebylo atentátu, postoupil by ještě výš. Pro svůj rostoucí vliv v RSHA byl jedním z kandidátů, kteří by za určité situace v budoucnu mohli zaujmout Hitlerovu pozici. Měl dokonalé vojenské vystupování, jeho inteligence byla nesporná a organizačně byl velmi schopný, což prokázal mj. v barbarském projektu konečného řešení židovské otázky (např. konference ve Wannesee),“ zkonstatoval.

Kompletní znění otázky a odpovědi najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

komunikace

Jak víte, že když vy teď o důchodové reformě nechcete s vládou komunikovat, že oni pak budou komunikovat s vámi? Není tohle hlavní problém, že se na zásadních věcech nedokážete dohodnout? A ještě jedna věc, s kým budete chtít vládu tvořit, když to odmítáte se SPD a evidentně se stranami SPOLU se na ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vítku, to nebylo dobrý.“ Rakušan před spaním pořádně uklouznul

10:30 „Vítku, to nebylo dobrý.“ Rakušan před spaním pořádně uklouznul

Stovky muslimů v sobotu demonstrovaly v německém Hamburku na akci svolané islamisty a za pokřiků „Al…