Objev Petra Uhla: Diktátor Erdogan se inspiroval u jednoho českého senátora

23.07.2016 12:24

Občanský aktivista Petr Uhl je toho názoru, že v Turecku vůbec nedošlo k vojenskému převratu, jak tvrdí prezident Recep Tayyip Erdogan. Domnělý puč má být jen záminkou k současné čistce ve školství, v soudnictví i v armádě. Nejvyšší představitel země půlměsíce skrze potlačení údajného puče nastoluje svou diktaturu. Uhl také naznačil možnou souvislost mezi prezidentem Erdoganem a vsetínským senátorem Jiřím Čunkem (KDU-ČSL).

Objev Petra Uhla: Diktátor Erdogan se inspiroval u jednoho českého senátora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl

„Uvězněny byly nyní v Turecku nejen tisíce vojáků a policistů, ale i stovky soudců a prokurátorů, ve vazbě je na deset tisíc lidí. Perzekuce soudců a prokurátorů je přímým útokem na právo každého na spravedlivé soudní a správní řízení, tedy na zbytky demokratického řádu lidských práv, který se Turecko ratifikací úmluvy Rady Evropy o ochraně lidských práv a základních svobod zavázalo dodržovat,“ píše Uhl.

Podle toho, co se dnes v Turecku děje s „pučistickými generály“ mohou být tisíce tureckých učitelů skončivších na dlažbě šťastné, že nedopadli mnohem hůř. Turecký prezident dal ostatně najevo, že svou armádu vyčistí od všech „virů“. „Aniž prozradil, zda se inspiroval postojem vsetínského starosty a senátora jakož i (ex)předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka, který v rozvorech o vyčištění města od ‚nepřizpůsobivých‘. Při vystěhovávání Romů z města se přirovnal k lékaři, ‚který čistí vředy‘,“ doplnil k tomu občanský aktivista. Sluší se dodat, že Uhlova slova nelze označit za zcela přesná, neboť Jiří Čunek již  není předsedou lidovců.

Celý komentář najdete zde

Erdogan vystupuje před občany tvrdě, mluví o obnově trestu smrti a řada lidí svému prezidentovi fandí. Žádají pomstu, která má dopadnout právě na hlavy spiklenců. Uhl v této souvislosti připomněl, že trest smrti je velmi snadno zneužitelný a jeho odstrašující účinek pro kriminálníky je sporný. Evropská unie dnes za jednu ze základních podmínek svého členství požaduje, aby jakákoli kandidátská země trest smrti zrušila. Pokud bychom ho tedy chtěli obnovit např. v ČR, znamenalo by to odchod Česka z EU.

„V České republice se o trestu smrti nevede veřejná diskuse a vláda neplní povinnost přispívat k právnímu vědomí a k hodnotám demokratického právního státu. Kdyby se tak chovala britská vláda v polovině 60. let, kdy přes odpor veřejnosti prosadila zrušení trestu smrti, byl by asi v Evropě stále rozšířen mnohokrát vyvrácený lidový blud, že trest smrti má na potenciální pachatele vražd a jiných zločinů odstrašující účinek. Snahy o obnovení trestu smrti v Turecku tu zajímají jen málokoho,“ zlobí se Uhl.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Všude jako v Bruselu. Bodání, vraždy, popravy. „Popírají to. Nebo hůř, tvrdí, že je to dobře.“

11:30 Všude jako v Bruselu. Bodání, vraždy, popravy. „Popírají to. Nebo hůř, tvrdí, že je to dobře.“

„Původní bílé křesťanské evropské obyvatelstvo je nahrazováno migranty stále se zrychlujícím tempem,…