Šéf cizinecké policie: Uprchlíci u nás nechtějí zůstávat, zatím

4. 2. 2016 23:00

Ředitel Služby cizinecké policie plukovník Milan Majer ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize promluvil o uprchlické krizi. Hrozí, že Česko letos zasáhne mohutná migrační vlna?

Šéf cizinecké policie: Uprchlíci u nás nechtějí zůstávat, zatím
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

„Česká republika je pořád tranzitní zemí. Nemáme žádné informace o tom, že bychom měli být pro uprchlíky cílovou zemí,“ uklidňoval hned v úvodu. „Je ale třeba říci, že do Německa v loňském roce přišlo přes milion lidí, a je otázka, co se stane s těmi, kteří budou odmítnuti se žádostí o azyl. Nedomnívám se, že se tito lidé budou chtít vrátit do svých zemí,“ upozornil ředitel s tím, že tito běženci možná zkusí podat žádost o azyl také u nás.

Česko se ale snaží dát cizincům jasně najevo, že budou zadrženi, proběhne pokus o jejich identifikaci a o následné navrácení do země, ze které do Česka přišli. Po celou dobu tohoto procesu budou uprchlíci, kteří nepožádají o azyl v České republice, zadrženi v detenčním zařízení a nedostanou možnost cestovat dál do Německa či jiných zemí.

„Za poslední čtyři týdny v letošním roce jsme zachytili 41 migrantů, což jasně ukazuje, že je trend klesající. Někdy to není třeba nikdo,“ doplňoval host. V dobách největší krize loni v létě to ale bylo i přes pět set.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…