Ukrajinci v našich ušankách střílí vlastní spoluobčany. Jen napište Stropnickému, co si o tom myslíte, vyzývá Foldyna

15.01.2015 15:33

Poslanec ČSSD v Ústeckém kraji Jaroslav Foldyna odpovídal na dotazy čtenářů ParlameníchListů.cz. Tentokrát se rozpovídal o svém názoru na islám, vměšování se do politiky islámských států a ušankách na hlavách kyjevských fašistů. S pomocí, kterou nabídl ministr Stropnický Ukrajině v podobě zimní výbavy, prý zásadně nesouhlasí a je z toho rozhořčen.

Ukrajinci v našich ušankách střílí vlastní spoluobčany. Jen napište Stropnickému, co si o tom myslíte, vyzývá Foldyna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna

Čtenář ParlamentníchListů.cz se zajímal o to, proč koaliční vláda schválila pomoc kyjevským fašistům, a to jak jejich léčení po Majdanu, tak letos zimní výbavu. Foldyna pak sdílel rozhořčení čtenáře, když napsal: "Iniciativy, o kterých hovoříte, jsou iniciativy ministra obrany Martina Stropnického z hnutí ANO. Jste-li rozhořčen stejně jako já, směrujte dopis na šéfa hnutí pana Babiše, neboť pan Stropnický je ve vládě za ANO. Vláda jako celek o tom, že v našich čepicích budou vést vojáci ukrajinské armády občanskou válku, nerozhodla, rozhodl o tom ministr za hnutí ANO,” odpověděl Foldyna.

V dalším dotazu byl žádán čtenářem o vyjádření, jestli Tomio Okamura neškodí naší zemi svými výroky o islámu. Dotazovaný pak chtěl vědět, jaký má názor na islám obecně a je-li se ho třeba bát. Foldyna nejdříve odpověděl, že se nebude vyjadřovat k výrokům pana Okamury a že si myslí, že to je vypovídající odpověď. O svém názoru na islám se však rozepsal obšírněji: "Začal bych tím, co v dnešní rozjitřené době celá řada lidí nechce slyšet. Není možné, ba naopak je škodlivé, dát rovnítko mezi islám a terorismus tak, jak se to populisticky dnes někteří snaží dělat. To, čeho jsme svědky, je terorismus páchaný islámským fundamentalismem, který je radikální a snaží se být hegemonem. Není od věci připomenout, že většinou obětí islámského fundamentalismu jsou především islamisté, které oni nepovažují za dost radikální, a dnes a denně je vraždí v islámských zemích po stovkách až tisících. Evropa v současné době doplácí na svůj bezbřehý multikulturalismus, který dovolil radikálním islamistům uplatňovat své nároky zejména proto, že my, Evropané, jsme od samého začátku neřekli základní pravidlo: Chcete-li žít s námi v Evropě, musíte respektovat a dodržovat naše hodnoty a naše pravidla. Jinak se vraťte tam, odkud jste přišli,“ napsal poslanec.

Otázky a odpovědi Jaroslava Foldyny ZDE.

A pokračoval. "Nicméně se domnívám, že vměšování do života islámských států takovým způsobem, jako byla invaze USA v roce 2003 do Iráku, svržení tamního režimu, rozvrácení země, armády, systému a dalšího, co poté následovalo, rozvrácení Libye, podpora rozvratu v Sýrii, třináctiletá okupace Afghánistánu, tisíce mrtvých civilistů... Není toto ta příčina, která žene vodu na mlýn extrémního islámu? Extrémní islám ohrožuje svět a nejvíce obětí má tam, kde chce získat hegemon, a to jsou především ty islámské země, které jsem jmenoval. Jeho teroristické činy na našem kontinentu jsou důsledkem propagandy a snahy extrémních vykladačů islámu stát se hegemonem islámu jako takového. Dnes a denně umírají stovky a tisíce Iráčanů, Syřanů, Libyjců. Mezi nimi jsou stovky a tisíce dětí, a svět jakoby to neviděl. Tak trochu pokrytecké mi připadá, když v čele průvodu v Paříži jdou lidé, kteří měli různý podíl na agresi a zabíjení, byť si dávají do titulku tzv. boj proti terorismu a prosazování demokracie. Chceme-li zabránit příchodu tisíců uprchlíku ze zdevastovaných zemí, měli bychom především přestat vojensky operovat v těchto zemích a podporovat různé podivné revoluce, jejichž výsledkem je jen bída, chaos a exodus místního obyvatelstva k nám. Je s podivem, že o stabilizaci v regionu a pomoc uprchlíkům se staráme především my, Evropané, a nikoli ti nejbohatší z bohatých, ropní giganti, jako je Saúdská Arábie, Katar a SAE, a ti nevytváří intenzivní hospodářskou pomoc svým souvěrcům v okolních státech,” uzavřel Foldyna.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: bra

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To snad není možné... Klaus čekal před studiem a poslouchal Rakušana. Musel se držet

14:44 To snad není možné... Klaus čekal před studiem a poslouchal Rakušana. Musel se držet

Exprezident Václav Klaus se v Partii na CNN Prima News vyjádřil k 20. výročí vstupu Česka do Evropsk…