Opakované hlasování u spotřební daně na pohonné hmoty by bylo porušením pravidel

25.07.2014 11:10 | Zprávy
autor: dkr

Páteční jednání sněmovny chtěli poslanci začít opětovným hlasováním o snížení spotřební daně na pohonné hmoty. Podle Jindřišky Syllové, ředitelky Parlamentního institutu, který mimo jiné pomáhá poslancům s procedurami, by ale šlo o porušení pravidel. Rozhovor s právničkou nabízí server iHNed.cz.

 Opakované hlasování u spotřební daně na pohonné hmoty by bylo porušením pravidel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Sněmovna už od rána rozhoduje opětovně o zachování zelené nafty, k níž původně poslanci ve středu schválili i kontroverzní snížení spotřební daně z pohonných hmot, což byl pozměňovací návrh Milana Urbana (ČSSD). Opětovné hlasování si totiž ve středu vyžádal sociální demokrat Ladislav Šincl. Udělal to ale až po hodinové přestávce, která následovala až po odsouhlasení zákona o zelené naftě pro zemědělce, jehož součástí bylo právě snížení daně i na ostatní paliva. Problém je právě v tom, že Šincl nepodal námitku těsně po hlasování, ale až po hodinové pauze, kterou si vzal po tomto hlasování na poradu klub ČSSD.

Podle Jindřišky Syllové, ředitelky Parlamentního institutu, bude proto opakované hlasování u spotřební daně na pohonné hmoty porušením pravidel jednacího řádu sněmovny. Poslanci by prý poté mohli hlasování napadnout u Ústavního soudu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…