Podmínky vstupu do Dobré Diskuse

Dobrá dikuse

Dobrá Diskuse vznikla pro čtenáře PL, kteří již dodržují standardní Etický kodex vkládání příspěvků, ale chtějí se účastnit kvalitnější diskuse, ve které se hovoří věcně a k tématu, bez jakýkoliv, i skrytých urážek a kde se nevyskytují příspěvky, které nemají žádnou hodnotu (tapetování / clickbaiting / skrytá reklama atd.).

Dobré Diskuse budou veřejně přístupné pro čtení jakémukoliv čtenáři PL (a pro všechny vyhledávací roboty) a to vždy po dobu 1/2 roku od publikace článku, ke kterému se diskuse bude vztahovat.

Dobrá Diskuse bude oddělena od standardní diskuse a pokud se osvěčí, do budoucna zcela nahradí standardní diskuse.


Kdo může do Dobré Diskuse přispívat?

Přispívat do Dobré Diskuse může uživatel, který se se zaváže dodržovat standardní Etický kodex vkládání příspěvků a tento souhlas potvrdí odesláním jedné SMS ze svého mobilního telefonu (v ceně běžné SMS dle Vaší smlouvy s Operátorem). Toto telefonní číslo bude spárováno s účtem uživatele a uloženo po dobu 2 let po smazání / zablokování účtu. Cílem uložení telefonního čísla je částečná verifikace uživatele, který poté (věříme) bude diskutovat věcněji a slušněji a zároveň slouží jako identifikátor při případném vyloučení z diskuse (dva roky po vyloučení z Dobré Diskuse nebude možné se na toto číslo k diskusi opět přihlásit).


Principy dodržování KDD

Dodržování KDD budou kontrolovat moderátoři standardních diskusí, jejich měřítko bude ovšem mnohem přísnější. V Dobré Diskusi nebudou tolerovány příspěvky ve smyslu pohádky „Chytrá selská holka“ od bratří Grimmů. (tedy napůl oblečená a napůl nahá). Nadávka s písmeny nahrazenými nestandardními znaky bude posuzována jako nadávka, urážení i bez použití nevhodných slov bude stále posuzováno jako urážení, atd.). Prosíme, pokud máte v úmyslu „vyzrát“ na moderátory, nepřihlašujte se k KDD.


Sankce za porušení KDD

Pokud moderátor zjistí jakékoliv porušení KDD, odebere uživateli status Dobrého Diskutéra a takový uživatel ztratí možnost účastnit se Dobrých Diskusí na následující dva roky. Rozhodnutí moderátora je konečné, bez možnosti odvolání.


 

Pokud s výše uvedenými podmínkami souhlasíte, klikněte na tlačítko "aktivovat" a budou Vám zobrazeny podmínky pro odeslání verifikační SMS. Následným odesláním verifikační SMS bude aktivována Vaše účast v Dobré Diskusi.