Etický kodex vkládání příspěvků

16.12.2009 0:00

Etický kodex vkládání příspěvků

Profil typu "OBČAN" :

 

Diskuze pod redakčními příspěvky (hnědé menu):

 1. Dodržujte platné zákony České republiky i všeobecně uznávané normy vhodného vyjadřování.
 2. Neurážejte politiky, ani sebe navzájem. Nepoužívejte, prosíme, vulgární výrazy. Cílem serveru je rozproudit věcnou diskuzi mezi volenými zastupiteli a uživateli-voliči.
 3. Pokud někoho obviňujete, podpořte svá tvrzení důkazy.
 4. Netapetujte - vyjadřujte se k tématu a neopakujte zbytečně svá vyjádření v jedné, nebo více diskuzích
 5. Nevkládejte do diskusí zbytečné odkazy na jiné webové stránky (přidáno 10.8.2015), jakákoliv reklama nebo nabídka služeb a produktů je zakázána (přidáno 20.8.2020)
 6. Neurážejte správce diskusí. Mají za úkol mazat vulgarity, urážky a závažná porušení Etického kodexu. Necenzurují, pouze se snaží diskusi pročistit pro čtenáře, kteří chtějí diskutovat věcně, k tématu. Vyzýváme slušné diskutéry, aby se správce v diskusích podpořili. Děkujeme. (přidáno 12.9.2015)
 7. Nevkládejte obsah z více účtů - pokud objevíme, že zneužíváte Profily pro ovlivňování dalších uživatelů (publikace názorů, dotazy, hodnocení atd.), případně k blokování služby (obdoba tapetování), budou všechny používané jedním uživatelem trvale zablokovány (přidáno 16.5.2018)

 

Dotazy na volené uživatele (modré menu):

 1. Dodržujte platné zákony České republiky i všeobecně uznávané normy vhodného vyjadřování.
 2. Neurážejte politiky jakýmkoliv způsobem, nesnižujte jejich význam, nepomlouvejte je. Ptejte se, prosíme, konstruktivně. Cílem serveru je rozproudit věcnou diskuzi mezi volenými zastupiteli a uživateli-voliči. (upraveno 1.1.2017)
 3. Nevyjadřujte své názory, nevyzývejte. Ptejte se na aktuální témata, která jsou reálně v kompetenci tázaného politika / instituce / obce.
 4. Netapetujte - neopakujte zbytečně jednu a tu samou obecnou otázku na více politiků. (přidáno 10.1.2014)
 5. Pokud někoho obviňujete, podpořte svá tvrzení důkazy (přidáno 1.4.2014)
 6. Nevkládejte do dotazů zbytečné odkazy na jiné webové stránky (přidáno 10.8.2015), jakákoliv reklama nebo nabídka služeb a produktů je zakázána (přidáno 20.8.2020)
 7. Nepokládejte dotazy v množném čísle (například za všechny občany), pokud nejste oficiálním zástupcem oficiální skupiny či organizace. (přidáno 1.1.2017)
 8. Nehlasujte a nevkládejte obsah z více účtů - pokud objevíme, že zneužíváte Profily pro ovlivňování dalších uživatelů (publikace názorů, dotazy, hodnocení atd.), případně k blokování služby (obdoba tapetování), budou všechny používané jedním uživatelem trvale zablokovány (přidáno 16.5.2018)

Smyslem dotazů je získat z odpovědí postoj politiků, či odůvodnění jejich rozhodnutí, vůči svým voličům. Tuto zpětnou vazbu nezískáte z žádného průzkumu, ani na žádném jiném serveru. Naopak o postojích voličů mají politici průzkumů dost. ParlamentníListy.cz jsou jediným webem, kde tuto možnost máte, nezneužívejte je tedy, prosím, k urážení, tapetování (hromadné pokládání stejných dotazů na všechny politiky). Dehonestací politika marníte naše úsilí vynaložené k jeho zapojení do dikuse - také byste se nebavili s někým, kdo Vás uráží. Děkujeme za pochopení.

Za účelem zamezení zneužití funkcionality pokládání dotazů a zároveň pro zlepšení úrovně pokládaných dotazů, jsme byli nuceni přistoupit k moderování dotazů některých uživatelů. Systém automaticky vyhodnocuje chování uživatelů při používání služby ParlamentníListy.cz a přiděluje jednotlivým uživatelům určitou hodnotu DPS (Diskusně Publikační Status - více ve VOP). Moderátoři ani Administrátoři nemají možnost hodnotu DPS ovlivnit. Příspěvky uživatelů se záporným DPS nejsou zveřejňovány ihned, ale jsou odeslány ke kontrole Administrátorem a jsou tedy zobrazeny ostatním uživatelům až po schválení Administrátorem, do té doby je nevidí ani majitel Profilu, na kterém byl dotaz položený. Příspěvky se snažíme moderovat co nejkratší době, v nejhorším případě do druhého pracovního dne. (odstavec přidán 12.2.2018)

TIP: Politici mohou zodpovídat pouze smysluplné otázky, proto se nad formulací otázky zamyslete a položte ji politikovi, který má kompetenci Váš dotaz zodpovědět. Pokud máte ke konkrétním politikům přímou výzvu nebo chcete vyjadřovat své názory, zašlete je prosím, přímo na kontaktní e-maily uvedené v Profilech politiků (pro výzvy můžete využít například možnost založení petice zdarma na www.jednej.cz). Vaše další názory můžete také zaslat redakci. Pokud redakce uzná Vaše názory za vhodné ke zveřejnění, ráda tak učiní.

TIP: Protože se většina uživatelů obává o své soukromí, zobrazujeme politikům automaticky pouze Váš nick (přezdívku). Považujeme však za slušné, když se pod textem dotazu podepíšete svým jménem (také víte, koho se ptáte) a případně i blíže určíte své bydliště (některé dotazy mohou být lokálního charakteru). Nemusí jít o úplný podpis, ale věřte, že "dotaz od Pavla z Královéhradecka" bude považován za reálnější i příjemnější a bude zodpovězen spíše, než nepodepsaný dotaz od "Valdermort007". Podpisem tedy zvyšujete váhu Vašeho dotazu i pravděpodobnost, že Vám bude na dotaz odpovězeno.

 

Diskuze pod příspěvky politika / instituce / obce (modré menu):

 1. Diskuze pod příspěvky publikovanými na Profilech jsou redigované. To znamená, že jsou zveřejněny teprve po schálení příspěvku majitelem / asistentem konkrétního Profilu.
 2. Slušným diskutováním můžete automaticky získat tzv. "Diskuzní publikační status" (DPS). To znamená, že Vaše příspěvky budou zveřejneny ihned, bez čekání na schválení, a to i pod příspěvky publikovanými na Profilu s redigovanou diskuzí. Nepoužívejte, prosíme, vulgární výrazy.
 3. Majitel / asistent Profilu může v Administraci svého Profilu povolit okamžité zobrazení diskuzních příspěvků bez redigace.  Záleží však pouze na jeho přístupu a redakce toto rozhodnutí nijak neovlivňuje..
 4. Netapetujte - neopakujte zbytečně jednu a tu samou obecnou otázku na více politiků. (přidáno 19.12.2013)
 5. Pokud někoho obviňujete, podpořte svá tvrzení důkazy (přidáno 1.4.2014)
 6. Nevkládejte do dotazů zbytečné odkazy na jiné webové stránky (přidáno 10.8.2015), jakákoliv reklama nebo nabídka služeb a produktů je zakázána (přidáno 20.8.2020)

 

Diskutujete, prosíme, svobodně, ale slušně. Provozovatel si vyhrazuje právo mazat příspěvky, dotazy, odebrat DPS, pozastavit či dokonce zrušit účet registrovaného uživatele, či jinak zasáhnout proti nerespektování daných zásad registrovaným uživatelem, aniž by své rozhodnutí musela obhajovat.

 

Profil typu "POLITIK", "INSTITUCE" a "OBEC":

 

Publikace jakýchkoliv příspěvků (textových, obrazových, diskusních aj.) v systému Profilů podléhá následujícím zásadám:

 1. Dodržujte platné zákony České republiky i všeobecně uznávané normy vhodného vyjadřování
 2. Neurážejte voliče, ani sebe navzájem. Nepoužívejte, prosíme, vulgární výrazy. Cílem serveru je rozproudit věcnou diskuzi mezi volenými zastupiteli a uživateli-voliči.
 3. Dodržujte autorská práva. Ke vkládaným materiálům musíte autorská práva vlastnit, nebo mít svolení autora k jejich publikaci. Převzetím , nebo založením Profilu jste vyjádřili informovaný souhlas se Všeobecnými podmínkami ParlamentníListy.cz, kde přebíráte odpovědnost za vystavení se postihu jak ze strany vlastníka autorských práv, tak ze strany provozovatele ParlamentniListy.cz
 4. Pokud někoho obviňujete, podpořte svá tvrzení důkazy (přidáno 20.6.2017)
 5. Nevkládejte do dotazů zbytečné odkazy na jiné webové stránky (přidáno 20.6.2017), jakákoliv reklama nebo nabídka služeb a produktů je zakázána (přidáno 20.8.2020)
 6. V případě citování informací již uveřejněných jinými médii, uveďte u citované informace její zdroj. Je to slušnost.
 7. Nehlasujte a nevkládejte obsah z více účtů - pokud objevíme, že zneužíváte Profily pro ovlivňování dalších uživatelů (publikace názorů, dotazy, hodnocení atd.), případně k blokování služby (obdoba tapetování), budou všechny účty používané jedním uživatelem trvale zablokovány (přidáno 16.5.2018)

 

Multimediální soubory publikované na Profilech ParlamentniListy.cz budou opatřeny vodoznakem s logem ParlamentniListy.cz. Smyslem opatření není nárokování si autorských práv provozovatelem, ale vytvoření povědomí o službě ParlamentniListy.cz a ustavení její pozice coby primárního zdroje jakýchkoliv informací k veřejnému a politickému dění v ČR - jak pro uživatele internetu, tak pro mediální subjekty.

Pro veškerý obsah:

Redakce si vyhrazuje právo ke smazání či pozastavení publikace příspěvků, případně k pozastavení diskuse u obsahu, který se týká zesnulých osob, nezletilých osob, nebo u obsahu, který se týká násilné, či jiné závažné trestné činnosti. K takové akci dojde bez povinnosti oznámení a pouze v případě, že redakce posoudí konkrétní obsah, nebo s ním související diskusi, jako hanlivý nebo jiným způsobem neetický. Děkujeme za pochopení. (přidáno 27.2.2018)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: Parlamentní Listy

Další články z rubriky

Všeobecné podmínky pro používání služby Nabídka knih Olympia

0:00 Všeobecné podmínky pro používání služby Nabídka knih Olympia

všeobecné obchodní podmínky INTERNETOVÉHO OBCHODU Nakladatelství Olympia s.r.o - iolympia.cz, v pla…