VIDEO Takto separatisté „brání" zkoumání trosek letadla. Podívejte se sami

19. 7. 2014 20:09

Na ruských serverech se objevilo osmiminutové video, ukazující, že představitelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě mají přístup na místo, kde se ve čtvrtek zřítil malajsijský dopravní letoun. Ukazuje se tak, že není pravdou, že by proruští separatisté vyšetřování bránili, jak někteří lidé tvrdili v předchozích dnech.

 VIDEO Takto separatisté „brání" zkoumání trosek letadla. Podívejte se sami
Foto: tan
Popisek: Pád malajského letadla

Anketa

Kdo podle vás sestřelil civilní letadlo nad Ukrajinou?

hlasovalo: 712510 lidí

Podle informací agentur nemá mise pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě dost prostoru k tomu, aby mohla řádně prověřit trosky malajsijského dopravního letounu, který se zřítil na východě Ukrajiny, pravděpodobně po zásahu raketou. „Nemají takový přístup, jaký čekali. Nemají volnost pohybu potřebnou k výkonu svých povinností. Místo pádu letadla není zajištěno," řekl agentuře Reuters telefonicky šéf OBSE Thomas Greminger. Podobné informace přinesla v sobotní hlavní zpravodajské relaci i Česká televize.

Server icorpus.ru, což je ruský web, který přináší informace z Doněcké a Luhanské republiky, ale zveřejnil téměř osmiminutové video, jež má dokázat, že proruští separatisté na východě země vyšetřování nebrání a pozorovatelům OBSE naopak pomáhají.

Vše začíná záběry řady mrtvých těl v černých pytlích, jejichž počet stále roste, protože lidé přinášejí z oblasti tragédie stále nová těla. Nechybí ani záběry trosek letadla. Video zachycuje i pozorovatele OBSE, kteří hovoří se separatisty za pomoci tlumočníků. Pozorovatelé jsou obklopeni nemalou skupinou lidí, kterým sdělují, že chtějí dorazit na místo tragédie, aby tam zjistili příslušné informace.

Mezi šéfem pozorovatelské mise a zástupcem místních autorit probíhá jednání přes tlumočnici, kdy si obě strany vyjasňují podmínky dalšího postupu. Představitel OBSE například zjišťuje, zda na místě nehody místní lidé pracují celých 24 hodin nebo jen za denního světla, nebo se vyptává, kolik těl jsou se současnými kapacitami schopni odnést.

Česká televize přinesla informaci, že separatisté z pozorovatelů nespouštějí oči a nenechávají je samotné. Ze záběrů ruského serveru ale vyplývá, že se členové mise mohli pohybovat po poli celkem volně. Rozšířené záběry pak ukazují, že ozbrojení separatisté stáli několik desítek metrů od nich a v práci je nijak neomezovali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A budou z vás cucky lítat? Jaroslav Plesl řekl, které tajemství „starých struktur“ by teď mělo být rozkryto. Jde o hodně, hodně peněz

8:31 A budou z vás cucky lítat? Jaroslav Plesl řekl, které tajemství „starých struktur“ by teď mělo být rozkryto. Jde o hodně, hodně peněz

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se domnívá, že díky sněmovním volbám se definitivně uzavřela éra …