„Volákovci" vám háží klacky pod nohy, napsal čtenář Válkové. A ona odepsala

29.06.2014 12:01 | Zprávy
autor: mp

Ministryně spravedlnosti Helena Válková odpovídala na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné děkovala i za slova podpory od Dana Nekňuby, který šéfce resortu přál, aby dokázala ustát hozené klacky pod nohy, které na ni prý líčí opozice a spojenci ODS na ministerstvu. Přišla řeč i na vězeňské náramky a oblečení paní ministryně.

„Volákovci" vám háží klacky pod nohy, napsal čtenář Válkové. A ona odepsala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková představila svůj tým spolupracovníků a pracovní plán v oblastech, kterým se bude během svého mandátu věnovat

„Já doufám, že to nehodláte vzdát, ač po Vás jde celá opozice a jistě Vám hážou klacky pod nohy i úředníci, tzv. Volákovci. Bohužel tam je stále plno lidí, které si tam infiltrovala ODS,“ posteskl si čtenář Dan Nekňuba. Z uvedeného je zřejmé, že má na mysli především Daniela Voláka, který v lednu 2014 rezignoval na funkci náměstka na ministerstvu. Podle čtenářova názoru to byl ale právě on, kdo ve skutečnosti ovládal ministerstvo, a s následky jeho řízení se ministryně musí potýkat, v čemž jí pan Nekňuba velmi fandí.

„Děkuji za komentář, ale hlavně za vaši podporu, vážím si toho, a pokud budu mít tu možnost, tak chci očistit a vrátit lidem víru v justici.... Přeji klidné letní dny a zdraví,“ odpověděla Válková.

  • Odpovědi ministryně si můžete přečíst také ZDE.

Ve stejném duchu ministryni píše i čtenář Lukáš Knoploch, který jí klade na srdce, aby se nenechala z úřadu „vystrnadit“ ministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem. Ten podle čtenáře žije úplně mimo realitu. Ještě v opoziční stínové vládě ČSSD zastával Dienstbier právě post stínového ministra spravedlnosti. Hodně se prý také říká, že současná bouře kolem ministryně se odehrává jen kvůli blížícím se volbám do Senátu a do obecních zastupitelstev.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…