Oslavy Prahy dnes nabídnou hudbu, divadlo i vědecké poznání

02.07.2011 7:26 | Zprávy
autor: čtk, mp

Zdarma se dnes lidé dostanou na komentované prohlídky děl výtvarného umění do Veletržního paláce nebo do kláštera svatého Jiří na Hradčanech. Ve Schwarzenberském paláci si prohlédnou expozici s vojenskou tematikou.

Oslavy Prahy dnes nabídnou hudbu, divadlo i vědecké poznání

V expozici na ploše více než 100 m2 Praha představí mimo jiné studie konkrétních řešení pro plánovaná rozvojová a transformační území. Na dnešním jednání městské rady o tom informoval náměstek primátora hl. m. Prahy Josef Nosek.

„Naše expozice seznámí návštěvníky také se službou Zákresy navrhovaných budov do 3D modelu, jedním z nejúčinnějších způsobů posuzování dopadů nově navrhovaných staveb na panorama hlavního města. Na dotykové obrazovce se zájemci budou moci seznámit s řadou užitečných aplikací vytvořených oddělením prostorových informací Útvaru rozvoje hlavního města. Nebude mezi nimi chybět platný územní plán, koncept nového územního plánu nebo Georeport, poskytující detailní informace o omezeních, která jsou důležitá při stavebních přípravách nebo nákupu nemovitostí," uvedl Josef Nosek, náměstek pražského primátora pro oblast územního plánu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Legislativní nouze

Neměl by se změnit zákon, aby projednávání zákonů v legislativní nouzi nemohlo být zneužíváno? Přijde mi, že je nebezpečné, že se vlastně cokoliv může projednávat v legislativní nouzi nebo to má nějaká přesná pravidla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Železný: ČT napojená na „pražskou kavárnu“. 85 % novinářů liberálové

21:00 Železný: ČT napojená na „pražskou kavárnu“. 85 % novinářů liberálové

Televizní matador Vladimír Železný se pustil do tvrdé kritiky fungování veřejnoprávních médií. V roz…