Mediální odborník: Hájek není politik, ale v Parlamentních listech je pořád

10.08.2011 7:19 | Zprávy
autor: par

Mediální odborník Milan Šmíd, který dlouhodobě sleduje krajinu českých hromadných sdělovacích prostředků, se mimo jiné pozastavil i nad "homosexuální/deviantní" kauzou kolem pochodu Prague Pride a výroky vicekancléře Petra Hájka.

Mediální odborník: Hájek není politik, ale v Parlamentních listech je pořád

Šmíd trefně popisuje proces, jak se výrok přelil v kauzu a nabaloval na sebe další a další reakce a články. "Všechno začalo ve čtvrtek 4. srpna prohlášením Petra Hájka, zástupce vedoucího kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury, s titulkem "Jsem kryptofašista. Doznávám se", které zveřejnilo internetové periodikum Parlamentní listy," vzpomíná na samotný začátek v rámci příspěvku na svém serveru Louč.cz. 

Více: Petr Hájek: Jsem kryptofašista. Doznávám se

A cituje, co o ParlamentníchListech.cz nedávno napsal týdeník Euro: "Server se zaměřuje výhradně na politické zpravodajství a jeho hlavním cílem je vytvořit určitý politický facebook. Je určen zejména pro 42 tisíc volených zastupitelů, kteří mají unikátní možnost přímo bez zásahu redakce publikovat své články, videa i fotografie v určitých vymezených částech webu."

Šmíd v tomto momentě přichází s kuriózní poznámkou: "Petr Hájek se stal vítaným názorovým přispěvatelem do rubriky Parlamentních listů "Politici voličům", přestože nespadá do kategorie "42 tisíc volených zastupitelů" a vlastně ani do kategorie politiků, neboť je státním zaměstnancem."

SLEDUJEME téma Hájek a homosexuálové

Hájkovy kontroverzní názory zvyšují citovanost a návštěvnost webu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

21:00 Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

Summit parlamentů NATO v Istanbulu skončil na letišti brífinky Tomio Okamury a Miloše Vystrčila. Ačk…