Dva žalobci NSZ mají za to, že Drobil by měl být obviněn

11.10.2011 6:27 | Zprávy
autor: par, čtk

Dva žalobci Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ), které se zabývá údajnou korupční kauzou bývalého ministra životního prostředí a místopředsedy ODS Pavla Drobila, jsou přesvědčeni, že politik by měl být obviněn.

Dva žalobci NSZ mají za to, že Drobil by měl být obviněn
Foto: ods.cz
Popisek: Bývalý poslanec za ODS a místopředseda strany Pavel Drobil

Státní zástupci Miloš Kaláb a Roman Hájek k tomuto názoru podle serveru Aktuálně.cz dospěli, když pro nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana připravovali podklady pro konečné rozhodnutí, zda bude kauza znovu otevřena a místopředseda ODS obviněn. Žalobci se k tomu nechtěli vyjadřovat. "Bohužel, nemohu k tomu dávat žádné informace," uvedl Kaláb.

Právní názor pro Zemana musí připojit ještě jeho náměstek Igor Stříž. Ani on nechtěl o případu nic říkat: "Nemohu teď nic potvrzovat, ani vyvracet. Snad jen to, že já jsem se k tomu ještě oficiálně nevyjádřil," sdělil Stříž.

Vše ke kauze Drobil ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Německo

Tvrdíte, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. To myslíte vážně? Jak? Tím, že jsem zve muslimské migranty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bodl dívku nožem do krku. Británií otřásl další pokus o vraždu za bílého dne

15:15 Bodl dívku nožem do krku. Británií otřásl další pokus o vraždu za bílého dne

Dívka (17) byla pobodána do krku za bílého dne v Brierfieldu bez zjevného důvodu. Policie v oblasti …