Komentář zabrousil do pohádky: Vysvětlí někdo tu o Kocourkovi a mamince?

07.11.2011 10:27 | Zprávy
autor: olb

Ministr průmyslu a obchodu má problém. Místo aby vysvětlil, kde jeho matka vzala tolik peněz, o nichž média minulý týden psala, tak začal novinářům tvrdit, co je jim do toho. Tím ale svou „kauzu“ jen zhoršil, míní zástupce šéfredaktora Mladé fronty Dnes Jiří Kubík v komentáři.

Komentář zabrousil do pohádky: Vysvětlí někdo tu o Kocourkovi a mamince?
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský s exministrem Martinem Kocourkem

Podle Jiřího Kubíka napřed ministr Martin Kocourek zkoušel na novináře už známou pohádku - o matčiných šestnácti milionech, které jí před třemi lety přitekly od neprůhledné firmy z Nového Mexika na účet společnosti Key Investments, totiž skoro nic nevěděl. Ale pak se rozpomněl, ale místo vysvětlení novinářům vzkázal, že do záležitosti nemají takříkajíc strkat nos.

„Paní Jindřiška Kocourková mohla zdědit továrnu, mohla podnikat a před důchodem si připsat zisky, mohla vyhrát ve sportce....To všechno by se dalo jednoduše sdělit a potenciální problém zažehnat v zárodku. Jenže ministr Kocourek a jeho matka zvolili jednoduchou odpověď: nebudeme to komentovat. A tím pro sebe - hlavně pro ministra - zvolili horší cestu. Asi v tom žádná továrna, žádné podnikání ani žádný jackpot nebyly," napsal k tomu dále Kubík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Závislost na Rusku

Když budeme závislí na Rusku, tak nejenže mu tím pomůžeme, ale v konečném důsledku, jak nám to prospěje? Možná se teď ropa a plyn zlevní, ale co do budoucna? Proč vy i ostatní neusilujete hlavně o to, abysme nebyli závislí na druhých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto

4:44 Člověk v tísni, OSF a další. Jsou stále v nejvyšších patrech politiky. Takto

Na Úřadu vlády zdaleka neúřaduje jen vláda. Sídlí tam i Rada pro nestátní neziskové organizace. Její…