Klaus vetoval zákon o trestní odpovědnosti firem. Jde prý jen o módu

18.11.2011 12:36 | Zprávy

Prezident Václav Klaus vetoval zákon, který se týká trestní odpovědnosti právnických osob. Podle něj je to akorát alibismus, když se tvrdí, že za trestným činem stojí firma. Popírá to prý skutečnost, že trestného činu se může dopustit jen konkrétní člověk.

Klaus vetoval zákon o trestní odpovědnosti firem. Jde prý jen o módu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
"Trestné činnosti se může dopustit pouze konkrétní člověk, nikoli instituce. Jsem přesvědčen, že proti alibismu v podobě nehledání konkrétního viníka má stát bojovat a ne mu dávat průchod," zdůvodňuje prezident Václav Klaus svůj krok.

Vetoval tak zavádění trestní odpovědnosti u právnických osob, což je podle něj jakousi „módní tendencí". "Připouštím, že některá odsouzeníhodná jednání jsou v praxi prováděna prostřednictvím právnických osob. Zavedení jejich trestní odpovědnosti však nic neřeší, velmi pravděpodobně jen postihne nevinné," míní prezident.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A frčí to dále. Miliony z vašich daní na omezení masa, aut, všeho

4:44 A frčí to dále. Miliony z vašich daní na omezení masa, aut, všeho

Dům zahraniční spolupráce (DZS) – příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchov…