Janeček založil frakci v ODS. A hned s ní chce vyhrát volby

18.02.2013 18:56 | Zprávy
autor: nem, čtk

K nové frakci v ODS, kterou asi před deseti dny založil dosavadní předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček, se prý hlásí stovky členů. Janeček chce proto založit pobočky v jednotlivých regionech, řekl to dnes ČTK. Aby se mohl frakci plně věnovat, rezignoval dnes na post šéfa ODS v Praze 11. V příštím roce by dokonce chtěl vyhrát volby do Poslanecké sněmovny.

Janeček založil frakci v ODS. A hned s ní chce vyhrát volby
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jiří Janeček

"Protože jako zakladatel Pravé frakce ODS budu říkat natvrdo, co si o současných problémech a situaci ve straně myslím, mohl bych dostat celou oblast do izolace. A toho se chci vyvarovat," uvedl Janeček pro server Aktuálně.cz. Takzvaná Pravá frakce ODS by podle něj měla být komunikačním nástrojem uvnitř strany, v kterém by si straníci mohli vyříkat odlišné názory a nemuseli by je říkat do médií. Měla by se opírat o takzvané poděbradské artikule, které strana přijala v roce 1998 a které jsou jedním ze základních programových dokumentů ODS.

"Po týdenní registraci členů do této frakce jsem velmi mile překvapen, jak mnoho opravdu pravicových členů ODS podporuje tuto myšlenku a chce se aktivně zapojit a pomoci ODS," uvedl Janeček. Doplnil, že chce vytvořit pravicový program, který by pomohl ODS vyhrát v příštím roce volby. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…