Do nového hnutí se sami hlásí sportovci, tvrdí jeho předseda Dobeš

26.05.2013 10:10 | Zprávy
autor: vfe

Bývalý ministr školství Josef Dobeš se stal předsedou nového hnutí Pro sport a zdraví. Myšlenku na hnutí podporující sport Dobeš dostal v době, kdy opouštěl ministerstvo školství. Prý mu řada sportovců psala, že byl po dlouhé době jediný ministr, který fandil sportu. Řekl to v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Do nového hnutí se sami hlásí sportovci, tvrdí jeho předseda Dobeš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

„Měl jsem představu vytvořit občanskou iniciativu. Jezdil jsem po republice a myslím, že při čtvrté debatě ve Středočeském kraji, které se zúčastnil i Dominik Hašek, už bylo jasné, že to bude hnutí, ta rezonance byla silná,“ popsal Dobeš na serveru iDnes.cz.

Do hnutí se spontánně přihlašují sportovci

Podle Dobeše se do jeho hnutí spontánně přihlašují sportovci. Prý se jedná o hráče z hokejové NHL a také některé olympijské medailisty. Dobeš ale neprozradil konkrétní jména vyjma české sjezdařky Olgy Charvátové.

Ta by prý mohla za Dobešovo hnutí dokonce kandidovat ve volbách v Královéhradeckém kraji.  „Věřím, že k tomu dojde. Má velký zájem se angažovat v místě svého současného bydliště,“ uvedl Dobeš.

Bývalý ministr školství připouští, že na něm v současnosti už není vidět jeho sportovní minulost, sám ale dříve hrával fotbal a věnoval se atletice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…