Bezpečnostní výbor podpořil návrh rozpočtu pro Ministerstvo vnitra

11.12.2013 14:28 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Sněmovní bezpečnostní výbor ve středu doporučil poslancům schválit návrh rozpočtu Ministerstva vnitra pro příští rok ve výši 54,32 miliardy korun. Částka je asi o dvě miliardy vyšší než v letošním rozpočtu. Daniel Korte (TOP 09) neuspěl s návrhem, aby výbor doporučil převod 950 milionů korun z platů na vědu a výzkum Akademii věd a grantové a technologické agentuře.

Bezpečnostní výbor podpořil návrh rozpočtu pro Ministerstvo vnitra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání poslanecké sněmovny

O penězích pro vnitro se na výboru vedla poměrně vzrušená debata. Jana Černochová (ODS) označila návrh předložený ministrem v demisi Martinem Pecinou za populistický, předvolební a nerealistický. Na závěr si navíc poslankyně postěžovala, že nedostala odpovědi na některé dotazy, které se týkaly například údajné půlmiliardové "vaty". "Nepouštíte nás k informacím, na které máme právo. Hanba," prohlásila Černochová.

Jak se došlo k potřebě navýšit počet policistů?

Korte chtěl zase vědět, jak se došlo k potřebě navýšení počtu policistů o tisícovku, když dříve se hovořilo o tom, že asi 39.000 jich postačí. "Lze mít také 400.000 policistů. Pak budeme požívat bezpečnostního komfortu srovnatelného s Korejskou lidově demokratickou republikou," uvedl poslanec.

Pecina uvedl, že si na vnitru nedovolil dělat razantní změny. Nový cílový stav počtu policistů prý vzešel z debaty s policejním prezidentem Martinem Červíčkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…