Cesta do JAR byla podle auditu hlavně poznávací zájezd

19. 6. 2017 22:36

Pobyt zástupců městských firem v Jihoafrické republice nenaplňuje parametry služební cesty. Vyplývá to z nezávislého posudku, který si pardubická radnice dala zpracovat. Náklady 210 000 korun bude město vymáhat. ČTK o tom dnes informoval Radim Jelínek z tiskového odboru magistrátu.

Cesta do JAR byla podle auditu hlavně poznávací zájezd
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Manažeři ze Služeb města Pardubic a SMP – Odpady podle svých slov v zemi loni dva týdny poznávali krajinu, kulturu a systém nakládání s odpady.

„Převážná část zájezdu měla charakter poznávacího zájezdu,“ uvedl Jelínek. Radní uložili představenstvu Služeb města Pardubic, aby zajistilo vymáhání škody, respektive nákladů vynaložených na cestu.

Posudek také zpochybňuje, že náklady na cestu bude finanční úřad považovat za daňově uznatelné. Doporučuje proto, aby obě společnosti opravily svá daňová přiznání. Advokátní kancelář také uvedla, že členové představenstva SMP – Odpady nepostupovali s péčí řádného hospodáře.

Kvůli cestě zastupitelé v únoru odvolali z funkce místopředsedkyni představenstva firmy Služby města Pardubic a výkonnou ředitelku Leu Tomkovou. Už předtím městská rada odvolala celé představenstvo SMP – Odpady.

Vedení firem strávilo v JAR dva týdny, letenky i pobyt stály 210 000 korun. Tomková tehdy médiím řekla, že jakékoli poznání krajiny, kultury nebo systému nakládání s odpady je přínosné a inspirující. Šlo podle ní o řádně schválenou služební cestu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš

21:42 Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš

Prezident Miloš Zeman v tomto týdnu jmenoval vládu Andreje Babiše, co přesně od ní očekává? Jaký pos…